Home Kronika Zjarr në një kabinë elektrike në Gjirokastër, disa zona mbesin pa energji

Zjarr në një kabinë elektrike në Gjirokastër, disa zona mbesin pa energji

Foto Ilustruese

Një defekt në një kabinë elektrike në qytetin e Gjirokastrës ka shkaktuar ndërprerjen me energji elektrike në disa zona. Defekti në kabinën elektrike është regjistruar në lagjen Granicë.

Për rrjedhojë janë evakuuar edhe banorët e pallatit, ndërsa nuk ka asnjë të lënduar.

Forcat zjarrfikëse bën të mundur shuarjen e flakëve.

Previous articleParashikimi i motit/ Priten përmbytje, rrezikohen zonat e ulëta në veriperëndim dhe pranë Vjosës në Vlorë
Next articlePanairi, shija e vrarë e librit