Monday, July 4, 2022

Editorial

Qeveria me koncesion, zgjidhja e të gjitha zgjidhjeve…

Nga Lutfi Dervishi Ka një mënyrë për të shuar protestën e paralajmëruar të opozitës ende pa nisur: Dhënia e qeverisë...

Aktualitet

Pastrimi i parave, Shqipëria përsëri në listën gri të...

FATF, Task Forca Evropiane për Veprimin Financiar, ka vendosur Shqipërinë në listën e shteteve nën mbikëqyrje të shtuar për...

Lajmi fundit

Opinione

Besimi tek regjimi dhe varja e njerëzve, nuk...

Nga Nebil Çika  Edi Rama : Babai im ishte komunist, i besonte komunizmit. Ishte i angazhuar në shumë...

YouTube Channel

15,495FansLike
0FollowersFollow
303SubscribersSubscribe

Politika

Deklarata e fortë e Berishës: I moshuari me...

Ish-kryeministri Sali Berisha, në një emision televiziv, ka deklaruar mbrëmjen e sotme se i moshuari, Thanas Çani,...

Dossier

Na ishte një herë Kampi i Pionierëve “Qemal Stafa”...

Nga Uvil Zajmi Sa herë që vjen periudha e verës, plazhit, të sjell në kujtesën e largët, mënyrën, format që...

Kronika

U plagos nga mbajtëset e kalçetos, ndërron jetë...

22-vjeçari i cili mbeti i plagosur nga mbajtëset e kalçetos ka ndërruar jetë si pasojë e plagëve...

Ekonomia

Pastrimi i parave, Shqipëria përsëri në listën gri të...

FATF, Task Forca Evropiane për Veprimin Financiar, ka vendosur Shqipërinë në listën e shteteve nën mbikëqyrje të shtuar për...

Xhaxhi Militanti

Europa duhet të mësoj nga ne!?- Satirë nga Fatmir...

Si nuk e moren vesh europianët se Shqipëria është fanar ndriçues buzë Adriatikut? Arritjet janë aq të mëdha,  sa...

Sport

Kosova

Rajoni

Bota

Kulture

Agim Janina: Vlerësimi i artistëve nuk bëhet me postime...

Studiuesi i artit Agim Janina thotë se jemi një vend i varfër me mbulimin e hapësirave me vepra arti....

Viti 2021, 512 shfaqje dhe premiera në institucione ndjekur...

Gjatë vitit 2021, janë organizuar gjithsej 512 shfaqje dhe premiera në institucionet qëndrore të artit. Sipas të dhënave nga...

Kuriozitete

“Honda e Limited Edition” mbërrin në Evropë, vetëm 50...

Honda zbuloi një version të ri të “Honda e” për tregun evropian, të quajtur “Limited Edition”. Modeli është ekskluzivisht i...

Formë katrore në sipërfaqen e ujit, largohuni dhe paralajmëroni...

Nga të gjitha rreziqet e mundshme në oqean është një gjë që ne nuk flasim aq shumë për të:...

LifeStyle

Tre gjëra në shtëpi që na shkaktojnë stres pa...

Shtëpia është vendi ku gjejmë paqen dhe pushimin, veçanërisht kur kemi një ditë të ngarkuar me stres. Megjithatë, a keni...

5 mënyra pë të rigjetur dashurinë, pas një zhgënjimi...

Dashuria është e mrekullueshme. Gjetja e dashurisë është një pjesë kaq e rëndësishme e të qenit gjallë. Por, të...
SiteLock