Home Politike Zgjedhjet/ Meta flet pas takimit me Berishën në selinë blu: Shumicat e...

Zgjedhjet/ Meta flet pas takimit me Berishën në selinë blu: Shumicat e këshillave bashkiakë do t’i përkasin opozitës

Kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta, pas takimit të zhvilluar me ish-kryeministrin Sali Berisha ka dhënë edhe një deklaratë për mediat.

Meta u shpreh i bindur se në 14 maj opozita do të fitojë.

“Në datën 15 maj shumica e kryetarëve të bashkive në gjithë Shqipërinë i përket ndryshimit dhe opozitës të bashkuar dhe pa asnjë diskutim e shumica dërrmuese e këshillave bashkiakë do i përkasë opozitës”, tha ai.

Previous articleDita e Verës në Tiranë, sot kufizohet qarkullimi te sheshi ‘Nënë Tereza’
Next articlePse na shijon kaq shumë kafja të dielën në krahasim me çdo ditë tjetër të javës?!