Home Bota Zelensky reagon për rrëzimin e helikopterit në Ukrainë: Dhimbja është e pa...

Zelensky reagon për rrëzimin e helikopterit në Ukrainë: Dhimbja është e pa përshkrueshme

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky ka reaguar për ngjarjen tragjike të shënuar në Kiev, ku u rrëzua helikopteri dhe ndërroi jetë ministri i Brendshëm dhe disa zyrtarë të tjerë.

Zelensky e ka quajtur një tragjedi të tmerrshme, teksa shkruan se dhimbja është e papërshkrueshme.

“Sot, një tragjedi e tmerrshme ndodhi në Brovary, rajoni i Kievit.

Një helikopter SES (shërbimet e urgjencës shtetërore) u rrëzua dhe një zjarr shpërtheu në vendin e rrëzimit.

Dhimbja është e papërshkrueshme,” tha ai në një deklaratë për mediat sociale.

Previous articleKovaçevski: Ekziston mundësia që Aleanca për Shqiptarët të bëhet pjesë e Qeverisë
Next articleDokumenti/ Ndryshon ligji i Akademisë së Shkencave, Gjinushi drejt mandatit të dytë. Si ndryshoi qëndrimi i Ramës