Home Sport Xavi kërkon “përforcime” në skuadër: Duhet të rrisim nivelin, na duhen 2...

Xavi kërkon “përforcime” në skuadër: Duhet të rrisim nivelin, na duhen 2 lojtarë për çdo pozicion

Eleminimi nga Champions e më pas nga Europa League i la kohën e mjaftueshme teknikut Xavi për të përgatitur një ekip të denjë për të fituar trofeun e La Liga, gjë të cilën e arriti këtë sezon me “katalanasit” e tij.

“Kemi pasur një sezon të mrekullueshëm, por duhet të bëjmë një hap më tej, duhet të rrisim nivelin për të qenë konkurrues dhe kemi nevojë për dy lojtarë për secilin pozicion

Megjithatë, ne kemi nxjerrë më të mirët në skuadër dhe duhet të jemi të kënaqur”,- u shpreh tekniku spanjoll.
Previous articleSHBA sanksionon shtatë anëtarët e grupit rus të lidhur me shërbimet e inteligjencës, tentativa për destabilizim edhe në Ballkan
Next articleAvokati i njohur del me deklaratën e fortë: Ju tregoj provën e fortë që mund të rikthejë në qeli Tahirin