Home Kronika Vrasja e vëllezërve Haxhia në Durrës që tronditi vendin, SPAK merr vendimin...

Vrasja e vëllezërve Haxhia në Durrës që tronditi vendin, SPAK merr vendimin e rëndësishëm

SPAK ka marrë në pyetje Klevis Allën një nga personat që mori pjesë në ekzekutimin e dy vëllezërve Haxhia, ngjarje e ndodhur në prill të këtij viti në Durrës.

Seanca për marrjen në pyetje të Allës dje nga prokurorët që po drejtojnë hetimet e vrasjes së dyfishtë konsiston në ballafaqimin e rezultateve të deritanishme me dëshminë e Allës, i cili ka marrë statusin e bashkëpunëtorit të drejtësisë.

Dëshmia e tij hodhi dritë mbi dy vrasjet e dyfishta të ndodhura në Durrës në Mars dhe Prill në Nish tull të Durrësit.

Pas dëshmisë së Allës policia Arrestoi dhe shpalli në kërkim Talo Çelën dhe Nurodin Dumanin, të dyshuar si të përfshirë në të dyja këto ngjarje.

SOURCEBulevard News
Previous articleKur do t’i shpallë PS kandidatët për deputetë? Alket Hyseni bën publike detajet e rëndësishme
Next articleRizgjedhja në krye të partisë/ Kryemadhi: Transparenca e zgjedhjeve në LSI të jetë edhe në ato të 25 prillit