Home Aktualitet Voltana Ademi jep ‘alarmin’: Situatën e kemi të përkeqësuar sot në mëngjes

Voltana Ademi jep ‘alarmin’: Situatën e kemi të përkeqësuar sot në mëngjes

Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi ka folur tregoi për situatën e përmbytjeve në veri të vendit.

Ademi theksoi se situata është përkeqësuar ditën e sotme.

Sipas saj është shtuar numri i sipërfaqeve të tokës që janë përmbytur në njësinë administrative Dajç dhe në njësinë administrative Ana e Malit.

“Situatën e kemi të përkeqësuar sot në mëngjes. Bëhet fjalë për një rritje 5-10 cm në Dajç. Hidrometri në Dajç sot është 6 metra e 36 cm. Ka një rritje të konsiderueshme dhe për rrjedhojë ka një numër të shtuar të sipërfaqeve të tokës, tashmë edhe në njësinë administrative Dajç dhe në njësinë administrative Ana e Malit”, u shpreh ajo.

Kryetarja e Bashkisë Shkodër tha se momentalisht të gjitha fshatrat kanë energji elektrike.

“Sot ka energji, nuk raportohet deri në këto momente mungesa e energjisë”, u shpreh ajo.

SOURCEbulevard news
Previous articleNga të dështuar në favorit/ Arsyet pse Barcelona po shihet skuadra më në formë
Next articleJeni mjeshtre të flirtimit apo jo, e zbuloni këtu!