Home Kuriozitete Vitin e kaluar Samsung shiti më shumë telefona të palosshëm se të...

Vitin e kaluar Samsung shiti më shumë telefona të palosshëm se të gjitha markat e tjera

Kategoria e telefonave të mençur të palosshëm po rritet pasi gjithnjë e më shumë marka po lansojnë telefona të palosshëm për të marrë një pjesë të tregut, por pajisjet e palosshme të Samsung janë ato që ende që ofrojnë një përvojë më të mirë.

Dhe ndërsa të tjerët do të arrijnë përfundimisht Samsung-un, është konglomerati korean që është lideri aktual i tregut në segmentin e palosshëm, pasi dërgoi më shumë telefona inteligjentë të palosshëm në vitin 2022 se të gjithë markat e tjera së bashku.

Sipas një raporti të Financial Times që citon hulumtimin e Canalys, tregu i telefonave inteligjentë të palosshëm regjistroi 14.2 milionë dërgesa në mbarë botën në vitin 2022, nga të cilat vetëm Samsung dërgoi më shumë se 11 milionë njësi.

Marka kineze Huawei u rendit e dyta me dërgimin e pak më pak se dy milionë telefona të palosshëm, e ndjekur nga Oppo, vivo, Xiaomi, Honor dhe Motorola, të cilat dërguan vetëm 40,000 telefona inteligjentë të palosshëm.

Thënë kështu, Canalys vlerëson se dërgesat e pajisjeve të palosshme në 2023 do të dyfishohen dhe do të arrijnë në 30 milionë njësi.

Dhe GSM Arena shkruan se presin që tregu i pajisjeve të palosshme të bëhet më interesant dhe konkurrues një herë më shumë markat kineze të lançojnë pajisjet e tyre të palosshme jashtë Kinës për të sfiduar dominimin e Samsung në këtë segment.

Previous articleRama: Kalaja e Rozafës, pjesë e ciklit televiziv spanjoll
Next articleMeta, në Vorë: Rama i frikësuar. Asnjë shqetësim për vulën. Edi t’i gjejë vendin dhe ta fusë ku i shijon më shumë!