Home Politike VIDEO/ Protesta! Berisha, mesazh të rinjve: Të mbrojmë të ardhmen tonë…

VIDEO/ Protesta! Berisha, mesazh të rinjve: Të mbrojmë të ardhmen tonë…

‘Të mbrojmë të ardhmen tonë në këtë revolucion’.

Ky ka qene thelbi i mesazhit që kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha u ka dërguar të rinjve shqiptarë në një video të shkurtër në TikTok.

Berisha:  Me ketë mesazh ju bej edhe një herë thirrje në ditën e 577-vjetorit të Besëlidhjes së Lezhës, të bashkohem në idealet tona në protestën më të fuqishme që ka njohur vendi. Kjo është një protestë për çdo qytetar. Është protestë në radhë të parë e çdo të riu. Është një proteste në të cilën duam të japim mesazhe se do të mbrojmë të ardhmen tonë me këtë revolucion. Por revolucionet kanë dhe duhet të kenë udhëheqës të rinj, guximin, qëndresën, idealet, ëndrrat e tyre të bukura.

Previous articleVrasja e 3 grave, qytetarët: Më 8 mars, sërish në protestë
Next articlePse ka frikë se mund të largohet të shtunën nga BB VIP? Luizi: Më ka kapur një siklet