Home Bota VIDEO po bëhet virale/ Momenti kur Erdogan u jep para fëmijëve të...

VIDEO po bëhet virale/ Momenti kur Erdogan u jep para fëmijëve të pastrehë nga tërmeti

Një video është duke qarkulluar së fundmi në media ku shihet sesi presidenti turk Rexhep Taip Erdogan u shpërndan para në duar fëmijëve të prekur nga tërmeti i fuqishëm dhe shkatërrues i 6 shkurtit.

Siç shihet edhe nga pamjet më poshtë, lideri turk u shpërndan kartmonedha fëmijëve që humbën gjithçka pas tërmetit në Turqinë juglinore, duke dëmtuar më tej imazhin e tij, popullariteti i të cilit është shembur tre javë pas tërmetit vdekjeprurës.

Ky moment është kapur disa orë pasi lideri turk qytetarëve pranoi se qeveria nuk kishte reaguar menjëherë dhe në mënyrë adekuate ditët e para të tërmeteve të mëdha. Qytetarët e kanë përshëndetur me brohoritje dhe duartrokitje por tashmë imazhet e Erdoganit që “u jep lëmoshësi” fëmijëve të vegjël ka shkaktuar revoltë te publiku.

 

Previous articleFshinte gjobat në sistemin e policisë kundrejt ryshfetit, përgjimi i celularit nxjerr zbuluar efektivin (EMRI)
Next articleDurrës/ Banorët e zonës së spitallës ankohen për derdhjen e ujrave të kanalit kullues: Infrastruktura e re shumë e dobët gjë që çon në…