Home Kulture VIDEO/Netflix sjell serialin e parë indian

VIDEO/Netflix sjell serialin e parë indian

Netflix ka lansuar serialin e parë origjinal indian, si pjesë e një projekti të ri për të tërhequr sa më shumë abonues në vendin e dytë më të populluar në botë.“Sacred Games” vjen me yjet e Bollywood, Saif Ali Khan dhe Radhika Apte, në rolet e një polici dhe një zyrtari të inteligjencës në përpjekje për ta kapur një kriminel.Ky serial i cili është xhiruar në Indi, është pjesë e shtatë serialeve të ndryshme që do të paraqiten në Netflix.“India është një nga investimet më të shpejta në përmbajtje krahasuar me vendet tjera ku kemi lansuar produktet tona” ka thënë Erik Barmack, zëvendëspresident në Netflix.