Home Aktualitet VIDEO/ Gjergj Luca nga Dubai: Mbase bën edhe Durrësin kështu Alaabar, para...

VIDEO/ Gjergj Luca nga Dubai: Mbase bën edhe Durrësin kështu Alaabar, para këtij njeriu duhet me dalë më kokën poshtë, jo me kokën lart

Biznesmeni Gjergj Luca ka shkuar në Dubai, nga ku shprehet i mahnitur për atë që ka bërë Alaabar.

“Sipërmarrësin arab Emaar që e mallkojnë dhe e maskarojnë në Shqipëri për portin e Durrësit në atdheun e tij në Dubai ka bërë namin me punë të mira, ka bërë edhe histori me arkitekturën në Lindjen Mesme.

Ju përshëndes nga atdheu i parë i Emaarit se atdhe të dytë tani e tutje do ketë Durrësin!

Para madhështisë së punëve të këtij njeriu, duhet me dalë më kokën poshtë, jo me kokën lart, për çfarë ka hequr prej fjalëve tona.

Faleminderit Emmar për çfarë po bën për vendin tone”, shprehet ai.

Previous articleVota e diasporës rrëzohet në Kushtetuese
Next articleMeta ia merr valles me ekipin e PL në Pogradec: Mirënjohje për sakrificat dhe qëndresën e tyre të paepur!