Home Politike Vendimi për vulën e PD-së, Berisha: Gjykatësit lexuan një shkresë nga Elira...

Vendimi për vulën e PD-së, Berisha: Gjykatësit lexuan një shkresë nga Elira Kokona, eksponent i rrezikshëm i mafies së Edi Ramës

Ish kryeministri Sali Berisha ka deklaruar ditën e sotme në takimin me kandidatët për kryetarë të bashkie të zgjedhur nga procesi i primareve se vendimi për vulën e PD-së është dërguar nga Elira Kokona.

Berisha tha se gjykatësit lexuan një shkresë që u kishte ardhur nga Kokona, e cila sipas tij është një eksponent i rrezikshëm i mafies së Edi Ramës.

“Në këtë kontekst keni një epërsi shumë të madhe nga kandidatët e mafies shtetërore. Edi Rama me qëllim që të na pengonte që të hynim në zgjedhje e shtyu në tre ditët e fundit vendimin e gjykatës. Gykatësit lexuan një shkresë që u kishte ardhur aty me Elira Kokonën, një eksponent i rrezikshëm i mafies së Edi Ramës.

Ky skenar nuk ishte vetëm i Edi Ramës. Morën peng ish kryetarin dhe duhet t’u them ju dhe qytetarëve shqiptarë se ka qenë kundërshtimi im i prerë para të dërguarve të Bashës dhe Ramës që PD të bëjë koalicion me PS, ai që pastaj nxiti të gjitha veprimet ndaj meje”, deklaroi Berisha.

Previous articleKontrolle të shtuara në Portin e Durrësit, udhëtarët ankohen për vonesat
Next articleSi u krijua kartoteka e policisë kriminale në vitin 1932