Home Bota Vdes papritur në moshën 46-vjeçare kuzhinieri i famshëm, shtyhet MasterChef Australia

Vdes papritur në moshën 46-vjeçare kuzhinieri i famshëm, shtyhet MasterChef Australia

Jock Zonfrillo, kuzhinieri i vlerësuar me shumë çmime dhe mikpritës i MasterChef Australia, ka vdekur në moshën 46-vjeçare.

Kuzhinieri skocez kishte punuar me shumë kuzhinierë me famë botërore në restorante të famshme përpara se të hapte të tijën në Australi dhe ishte një nga tre gjyqtarët në MasterChef Australia nga viti 2019. Njoftimi për vdekjen e tij u konfirmua nga Channel 10 në ditën kur ishte planifikuar të transmetohej premiera e sezonit 2023 të MasterChef.

Zonfrillo ishte i martuar me katër fëmijë, të cilët në një deklaratë familjare thanë se zemrat e tyre ishin “copëtuar” nga pikëllimi.’ Shefi i kuzhinës u gjet i vdekur në orët e para të së hënës në një shtëpi në Melburn ndërsa policia u thirr për të kryer një kontroll. Sipas një deklarate nga Policia e Victoria, vdekja e Zonfrillo nuk po trajtohet si e dyshimtë.

Në një intervistë që dha në vitin 2021 për jetën e tij, Zonfrillo tha për “The Project”: “Unë kam një grua të mrekullueshme. Unë kam këta fëmijë të mrekullueshëm me të cilët jam shumë i lidhur dhe i afërt. Unë kam arritur në këtë pikë në jetën time ku ndihem sikur kam fituar një medalje të artë”.

MasterChef Australia ka njoftuar se sezoni i ri do të shtyhet pasi Jock Zonfrillo ishte një nga gjyqtarët e emisionit. Channel 10 nderoi shefin e kuzhinës, duke e përshkruar karizmën, pasionin dhe sensin e çuditshëm të humorit të tij si një frymëzim për një komb të tërë kuzhinierësh.

Previous articleE rëndë në Shkup! Dy të mitur abuzojnë me 8 vjeçaren
Next articleDeklarata e fortë e avokatit të njohur: Berisha sulmoi Haklajt se ishin me UÇK-në dhe kundër Serbisë