Home Sport Valladolid arrin një fitore shpëtimtare, ndaj një Barcelone indiferente për rezultatin…

Valladolid arrin një fitore shpëtimtare, ndaj një Barcelone indiferente për rezultatin…

Valladolid po vinin nga pesë humbje radhazi që i kishin zbritur nën zonën e rënies, por në orën e krizës, ata jo vetëm që treguan karakter, por arritën fitoren e vitit që u jep atyre një hapësirë ​​të madhe frymëmarrjeje në betejën e renditjes.

Një fitore e madhe, jo vetëm sepse u shënua dy ndeshje para fundit dhe i çoi në +3 nga e 18-ta në tabelën e Getafes, por sepse kundër tyre ishte kampionia Barcelona, ​​me vendasit që përfituan nga fakti që lojtarët e Xavit ishin ende të dehur nga festa e titullit që ngritën 24 orë më parë në “Camp Nou” dhe për të triumfuar në “Jose Torilla”.

Autogoli i Christensen vetëm në minutën e 2-të, si dhe penalltia e dhënë nga Garcia ndaj Platës dhe e shndërruar në gol nga Larin në minutën e 22-të, dëshmuan vendosmërinë e Valladolidit dhe dobësinë e Barcelonës, me 2-0 në të pashmangshme në pjesën e parë.

Në minutën e 73-të, skuadra vendase ngriti humorin, pasi Plata e çoi rezultatin 3-0, me Barcelonën.

Previous articleMusk: Qeveritë mund të krijojnë luftëra me dronë përmes IA-së
Next articleValencia është “e indinjuar” për mbylljen e tribunave të saj, do ta apelojë dënimin!