Home Aktualitet Urdhri i Farmacistëve kërkesë Ramës dhe Manastirliut: Hiqni kriterin që pronari i...

Urdhri i Farmacistëve kërkesë Ramës dhe Manastirliut: Hiqni kriterin që pronari i farmacisë të jetë farmacist dhe…

Urdhëri i Farmacistëve të Shqipërisë i janë drejtuar nëpërmjet një letre kryeministrit Edi Rama dhe ministres së Shëndetësië, Ogerta Manastirliu, ku kanë adresuar shqetësimet e tyre.

Disa nga kërkesat e tyre janë:

Ulja e marzhit të tregtimit të barnave

Heqja e kritereve për hapjen e farmacive

Licencimi i farmacive pranë Qendrës Kombëtare të Biznesit

Heqja e kriterit që pronar i farmacisë të jetë farmacisti

Të mos përcaktohet orari i shërbimit farmaceutik

SOURCEBulevard News
Previous articleVokshi reagon për zgjedhjet në Universitete: Datë antikushtetuese, atë që s’bëri dot Shullazi nuk e bën dot Rama me Shahinin
Next articleNjë miliardë euro për blerjen e Milanit