Home Sport Turpërimi historik: Ten Hag mbylli lojtarët në dhomën e zhveshjes dhe i...

Turpërimi historik: Ten Hag mbylli lojtarët në dhomën e zhveshjes dhe i detyroi të dëgjojnë festën e Liverpool

Erik ten Hag i detyroi lojtarët e Manchester United të ulen në heshtje dhe të dëgjojnë lojtarët e Liverpool-it të festojnë fitoren e tyre rekord 7-0.

Ten Hag e bëri Unitedin e tij, që u poshtërua në fushë, humbja më e thellë që nga viti 1931, të duronte skuadrën e Jurgen Klopp duke festuar si e çmendur si dhe të dëgjonte lojtarët dhe tifozët e Liverpool që festonin në stadium dhe u tha atyre që ta përdorin atë si motivim për t’u siguruar që nuk do të kapitullojnë më me kaq lehtësi.

Yjet e United, duke përfshirë kapitenin Bruno Fernandes, golashënuesin kryesor Marcus Rashford dhe fituesit e shumëfishtë të Champions League, Casemiro dhe Raphael Varane, u desh të vuanin nga gëzimin në dhomat e zhveshjes së Liverpool, teksa njerëzit e Klopp-it kënaqeshin.

Ten Hag u tha gjithashtu lojtarëve të tij se ishin me fat që po ktheheshin në Manchester me autobusin e skuadrës dhe nuk u detyruan të ktheheshin me tifozët e furishëm që kishin paguar para dhe udhëtuan për të parë një shfaqje kaq të dhimbshme.

Previous articleAnije ruse ndodhen pranë Shqipërisë, mediat italiane: Manovrat e Moskës detyrojnë ngritjen e avionëve
Next articleNjihuni me gruan që shpiku një nënseksion krejtësisht të ri të teknologjisë me vlerë 1 trilion dollarë!