Home LifeStyle “TOP 10” e Netflix: “Wednesday” afër majës, ku renditet me rivalët e...

“TOP 10” e Netflix: “Wednesday” afër majës, ku renditet me rivalët e tjerë

Me publikimin e një liste të re, Netflix ka zbuluar se “Wednesday”, e cila u shfaq premierë disa javë më parë, tani është seriali i tretë më i popullarizuar.Seriali televiziv i Tim Burton u bë shpejt viral dhe kaloi 752 milionë orë shikime.

Spin-offi i Wednesday Addams Family me Jenna Ortega është në krye të listave dhe tashmë ka shitur më shumë se dy sezone të Bridgerton, sezoni i tretë i “Stranger Things”, sezoni i pestë i “Lucifer”, sezoni i parë i “The Witcher”, si si dhe “Inventing Anna: Limited Series” dhe “13 Reasons Why: Sezoni 2”.

"TOP 10" e Netflix: "Wednesday" afër majës, ku

Ndonëse seriali ka tërhequr vëmendjen e publikut dhe ka zënë vend në zemrat e shikuesve, ende nuk ka arritur ta kalojë serialin po ashtu shumë të suksesshëm ‘Monster: The Jeffrey Dahmer Story’.

“Wednesday” tashmë ka më shumë se 341.2 milionë orë shikimi në javën e parë të publikimit. Seriali fokusohet tek 16-vjeçarja që merr pjesë në Nevermore Academy dhe përpiqet të zotërojë aftësinë e saj psikike për të zgjidhur një mister vrasjeje që u nis dy dekada më parë.

Previous articleBloomberg: Ballkanin Perëndimor e pret një rrugë e gjatë drejt anëtarësimit
Next articleBalliu për Ramën: Synonte që me sulmin ndaj Berishës të irritonte qytetarët