Home Sport Tirana është mposhtur 0-2 në Air Albania nga Teuta. Golat për “Djemtë...

Tirana është mposhtur 0-2 në Air Albania nga Teuta. Golat për “Djemtë e Detit” u realizuan nga Emiliano Vila në minutën 28 dhe 78

Janë mbyllur dy ndeshjet e fundit të Abissnet Superiore ku rezultatet surprizë nuk munguan.

Tirana është mposhtur 0-2 në Air Albania nga Teuta. Golat për Djemtë e Detit u realizuan nga Emiliano Vila në minutën 28 dhe 78.

Kujtojmë se durrsakët mbetën me një lojtar më pak pasi Gruda u ndëshkua me karton të kuq pas një ndërhyrje në minutën e 73′.

Tirana mbetet në vendine parë me 40 pikë, ndërsa renditet e 6-ta me 31 pikë.

Në ndeshjen e radhës, bardheblutë luajnë derbin me Partizanin, ndërsa Teuta pret Vllazninë.

Ndërkohë, humbje ka pësuar edhe Vllaznia e cila është mposhtur 0-1 në Loro Borici nga Kastrioti.

Previous articleSuperiorja dhuron rezultate surprizë: Teuta befason Tiranën, bie dhe Vllaznia
Next articleTre pyetje per poezine e Visar Zhitit ne Kine..