Home Aktualitet Tiku, Rovena, Desada, orgji katundarësh në Stamboll

Tiku, Rovena, Desada, orgji katundarësh në Stamboll

Nga Bledi Mane

Nuk ka pasur kurrë influencë mbi kryeprokurorin e Republikës dhe pasi u lodh gjatë, më në fund ia gjeti anën. Lideri i opozitës Lulzim Basha, ndryshe nga Sali Berisha dhe Ilir Meta, gjithmonë ka pasur dyert e mbyllura në zyrat e Adriatik Llallës. Por kjo nuk zgjati shumë. Ne fillim të këtij viti, ndrikulla e Bashës, gazetarja e Klanit dhe e portalit opinion.al Desada Metaj, arrin më në fund të bëhet shoqe me prokuroren Rovena Gashi, kjo e fundit mikesha intime e gramshiotit Llalla. Shoqëria e tyre nuk u përdor vetëm për interesa sublime të kryeopozitarit por kaloi çdo lloj caku e limiti. E ‎po ta keni vënë re, çdo lajm i fortë apo i butë që dilte nga zyrat e Adriatik Llallës, si fillim ekskluzivitetin e kishte vetëm te celulari i Desada Metajt. Çdo nisje hetimi, çdo video, çdo fotoskandal pra gjithçka që kishte të bënte me organin e akuzës, më parë dorëzohej te Desada sesa te Sali Berisha. Madje po u sjell një rast të freskët fare. Lexoni me vëmendje,  por mos u eksitoni, është thjesht një lloj erotizmi i vobektë. Të mërkuren e 1 nëntorit drejt Stambollit me linjën ajrore ‘Turkish Airlines’, u nisën kryeprokurori Adriatik Llalla, mikesha e tij e ngushtë Rovena Gina dhe shoqja e tyre më e re Desada Metaj. Dy të paret me pretekstin e marrjes pjesë në një seminar kundër terrorizmit, ndërsa e tretë si pjesëmarrese e një orgjie që do patakste Stambollin. U akomoduan në hotelin e shtrenjte me 5 yje ‘Hilton Istanbul Bomonti’, të ndarë në tre dhoma të ndryshme, por në mbrëmje si gjithmonë, çingijet i bashkoheshin në dhomë Adriatikut. Dita e dytë e qëndrimit ishte me mbresëlënësja. Ndërkohë që të tre ishin zhveshur lakuriq dhe pinin shampanjë, Tiku i ndjerë pak në siklet, zgjati doren mbi komodinën ngjitur krevatit dhe rrëmbeu kokrrën blu të viagres dhe e gëlltiti menjëherë. Ndërkohë që pritej nga çasti në çast efekti i stimuluesit, vajzat përkëdheleshin dhe i fusnin njera-tjetrës në gojë luleshtrydhet kokërrmëdha turke. Tiku u eksitua, i doli turpi dhe u hodh në aksion. Lodronin te tre si të çmendur, derisa zhurma e mesazhit të ëhat’s app-it në telefonin e Rovenës desh ktheu joshjen në tragjedi. Burri i saj Denis Gina, prokurori i Elbasanit i shkruante i gëzuar. Sapo kishin arrestuar në automjetin e tij Orest Soten dhe bashkë me një shumë marramendëse në euro i kishin gjetur edhe 3 patenta të ish ministrit Sajmir Tahiri, armikut politik, jo vetëm të Adriatik Llallës. Burri i Rovenës bashke me fjalët ngazëllyese kishte nisur edhe foton e patentave të bera mbi skrivaninë e zyrës se tij në prokurorinë e Elbasanit. Te tre, atje larg në Stamboll u shokuan nga gëzimi dhe përqafuan njëri-tjetrin jo si dashnorë, por si bixhozxhinjtë halabakë të një lagjeje periferike.

-T’ia nisim Lul Bashës, brofi Desada me këmbë dhe palat e dhjamit te barkut iu dukën si çarcafi i madh i krevatit.

Rovena pa në sy Adriatikun, por ky i fundit po zëvendesonte ngjyren e kuqe të fytyrës me një maviosje të theksuar. Nuk po reagonte dhe ashtu i pandjenjë u leshua i gjithi mbi krevat duke rrëzuar edhe shampanjën mbi trupin e tij. Mbante sytë gjysme të mbyllur dhe nga goja e shtrember i buçiste shkuma e një të sëmuri kronik.

-Uaaaa mami, mamiiii. Tiku, a je mirë?-klithi Desada, ndërkohë që Rovena e qetësoi:

 

-Mos ki merak moj motër. Adriatiku është epileptik dhe nga emocionet që e mbërthejnë, zbërthehet i tëri.‎ Unë kam 4 vjet që jam mësuar me Tikun por mos përto, merri te xhepi i djathtë tufen me çelsa dhe jepja në dore ta shtrëngoje fort…

Orgjia u prish, por gëzimi i lajmit që erdhi nga Shqipëria toleronte gjithçka. Në mbremje Lul Basha në Tiranë doli me një deklaratë për arrestimin e Sotës, ndërsa Rovena dhe Desada pasi vunë në gjumë Adriatik Llallen, dolën për t’u argëtuar. Kishin njohur dy refugjatë sirianë, që punonin si kaldaistë në hotel e bashkë me ta u harbuan gjithë natën.

Ishte fillim nëntori dhe vjeshta ngrohte si pranverë. Në Elbasan‎, në qelinë e policisë Orest Sota nuk flinte gjumë. As Edi Rama e as Saimir Tahiri në Tirane nuk po vinin gjumë në sy, ndryshe nga Lulzim Basha dhe Fatmir Xhafaj që ‘flinin si qingja’. Edhe Adriatik Llalla e kishte marrë veten e po flinte i qetë, ndërkohe që Stambolli rënkonte nga epshet e dy sirianëve dhe dy vajzave shqiptare…

Shënim i rëndësishëm: Rovena Gashi dhe ti Desada Metaj, po u pres me padurim ta kundërshtoni udhëtimin dhe orgjinë tuaj të dështuar të Stambollit të nentorit 2017!/Pamfleti.com