Home Sport Tifozët presin me padurim, zbulohet data e mundshme e debutimit të Ronaldos...

Tifozët presin me padurim, zbulohet data e mundshme e debutimit të Ronaldos në Arabinë Saudite

Cristiano Ronaldo i befasoi të gjithë, duek zgjedhur të transferohet në Arabinë Saudite te Al-Nassr. Të gjithë tifozët po presin me padurim debutimin e tij, i cili nuk erdhi atëherë kur pritej.

Tashmë mediat kanë publikuar edhe datën se kur CR7 mund të luajë ndeshjen e parë me fanellën e ekipit nga Riadi.

Ai tani do të jetë i disponueshëm për ndeshjen në shtëpi të 22 janarit kundër Ettifaq, pasi të ketë përfunduar pezullimin e Federatës Angleze të Futbollit dhe me shumë mundësi deri atëherë edhe klubi arab me shumë mundësi do i ketë dhënë zgjidhje çështjes së lojtarëve të huaj, duke larguar një të tillë dhe duke regjistruar portugezin.

Të huajt te Al-Nassr janë portieri kolumbian David Ospina, brazilianët Luiz Gustavo dhe Anderson Talisca, sulmuesi kamerunian Vincent Aboubakar, mbrojtësi spanjoll Alvaro Gonzalez, mbrojtësi nga Bregu i Fildishtë Ghislain Konan, mesfushori me tipare sulmuese nga argjentina Martinez dhe Jaloliddin Masharipov

Previous articleFati i tij ende mister, Artan Hoxha: Forcat Speciale prej më shumë se dy orësh kontrolle të imtësishme në vilën e Ervish Martinaj. Prokuroria dhe policia…
Next article“Deti është i rrezikshëm, mos e kalo në mënyrë të paligjshme”, ambasada e MB mesazh shqiptarëve që largohen nga vendi: Mos rrezikoni!