Home Sport Teuta e para për fairplay

Teuta e para për fairplay

teuta ne ndeshjeTeuta është në vendin e dytë të klasifikimit në kampionatin shqiptar. Por jo vetëm në tabelën e klasifikimit Teuta është ndër ekipet më të mira. Ekipi durrsak që cdo vit shquhet për lojën korrekte sërish ndodhet në krye për fair play. Teuta ndodhet në vendin e parë të këtij klasifikimi zyrtar të FSHF në lidhje me fair play. Teuta ka lënë pas në renditje Luftëtarin, Flamurtarin dhe Skënderbeun ndërkohë që në vend të fundit renditet ekipi i Kukësit. Teuta cdo vit është në krye të kësaj liste ku durrsakët dallohen për lojërat korrekte në fushë por edhe për sjellje korrekte sportive edhe në shkallët e stadiumit.

 

     Renditja e ekipeve për fair play   

 1. TEUTA
86.607
 1. LUFTETARI
86.036
 1. FLAMURTARI
82.571
 1. SKENDERBEU
82.500
 1. VLLAZNIA
80.786
 1. KASTRIOTI
80.786
 1. TIRANA
80.000
 1. BESA
79.000
 1. LAÇI
77.571
 1. TOMORI
75.464
 1. APOLONIA
72.464
 1. BYLIS
72.464
 1. SHKUMBINI
60.393
 1. KUKESI
60.214
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Renditja e ekipeve nw kampionatin shqiptar

 

Team                         MP       W        D         L         F          A         P

1          Skënderbeu Korçë      13        10        3          0          24        5          33

2          Teuta Durrës               13        7          2          4          16        13        23

3          Tirana                          13        6          4          3          14        9          22

4          Bylis Ballsh                 13        6          3          4          16        10        21

5          Kukësi                         13        5          6          2          15        10        21

6          Laçi                             13        6          3          4          17        16        21

7          Flamurtari Vlorë          13        5          4          4          21        16        19

8          Vllaznia Shkodër        13        4          5          4          15        14        17

9          Besa Kavajë                13        4          4          5          12        14        16

10        Kastrioti Krujë            13        4          3          6          12        19        15

11        Shkumbini Peqin         13        2          6          5          7          14        12

12        Luftëtari Gjir…           13        3          2          8          13        19        11

13        Apolonia Fier              13        1          5          7          8          19        8

14        Tomori Berat               13        0          6          7          10        22        6

Previous articleBerisha mbyll numrin e celularit Vodafone
Next articleFilozofia e karakterit popullor dhe filozofia shtetare e kohes