Home Rajoni Tërmet në Patra të Greqisë, magnituda 3.4 e shkallës Rihter

Tërmet në Patra të Greqisë, magnituda 3.4 e shkallës Rihter

Lëkundjet sizmike janë ndjerë rreth orës 16:40 në zonat e Akaisë. Sipas zgjidhjes së rishikuar të Institutit Gjeodinamik të Observatorit Kombëtar të Athinës, tërmeti ka qenë me magnitudë 3.4 ballë të shkallës Rihter dhe epiqendra ka qenë 14 kilometra në perëndim, në jugperëndim të Kleitorita, në zonën e Kalavrytës.

Sipas Qendrës Sizmologjike Euro-Mesdhetare, tërmeti ka qenë me magnitudë 3.4 të shkallës Rihter dhe epiqendra ka qenë 21 kilometra, në jug, në jugperëndim të qytetit të Kalavryta.

Previous articleKlodian Lekocaj pas vrasjeve në Greqi? Mediat helene: Ka një grup vrasësish me pagesë
Next articleKriza e COVID-19 në Kinë tregon se sa të rrezikshme mund të jenë diktaturat