Friday, March 24, 2023
Home Tags Vlere

Tag: vlere

Kolaudimi hiqet nga lista, vlera totale e kontratave koncesionare për 2022

Kolaudimi është hequr nga lista e kontratave koncesionare të përfshira në buxhetin e vitit 2022, të cilat mund të zhvillohen. Ministrja e Financave dhe Ekonomisë...

Sa kushton një medalje e artë olimpike? Vlera e tyre do...

Fitorja e një medalje të artë në lojërat olimpike mund të jetë ëndërr e shumë sportistëve, por kostoja e vërtetë e medaljes do t’ju...

Asteroidi “Psikika”: 10,000 Kvadrilion dollarë apo grumbull rrënojash?

Nga Gëzim Llojdia 1. Një anije kozmike do të niset drejt këtij asteroidi në vitin 2022, për të arritur në vitin 2026, pas 4 vjet...

Apple nuk do të jetë më e vetmja kompani me vlerë...

Apple është e vetmja kompani amerikane që ka arritur një vlerë prej 2 trilion dollarësh në treg. Por së shpejti mund të ketë shumë...

Kursi i Këmbimit/ Paundi britanik thellon rënien! Edhe euro dhe dollari...

Në tregun valutor vendas, dollari amerikan blihet 103 lekë dhe shitet 103.8 lekë. Euro blihet 122.6 lekë dhe shitet 123.3 lekë. Franga zvicerane blihet 111...

Bitcoin tërhiqet pas rekordit të fundjavës

Bitcoin humbi vlerë në mënyrë të ndjeshme ditën e Hënë pasi arriti rekordin e 61 mijë dollarë gjatë fundjavës, një rritje që analistët ja atribuojnë stimulit...

Njeriu që krijoi portretin e vet

Nga Vladimir Shyti Nuk kishim asnjë portret të saj, një miniaturë pa ndonjë vlerë, kur filloi punë si mjeke dentare në një lagje të Durrësit,...

‘Bitcoin sheh krisjet e para në vlerë’ – Kriptomonedha bie me...

Bitcoin ra nën 50,000 dollarë të martën, pasi investitorët filluan të nervozoheshin për vlerësimin e lartë të monedhës dixhitale dhe disa lojtarë të huazuar...

Në ditën botërore të përqafimeve: Nuk ia kemi ditur vlerën një...

Asnjëherë nuk ja kemi ditur vlerën një përqafimi sa tani. Kur po mbushet një vit që shmangim përqafimet nga frika e pandemisë, vjen edhe...

ANALIZA: A do të vijojë të rritet vlera e Bitcoin? Këto...

Të hënën, 30 nëntor, bota financiare mbajti frymën kolektive ndërsa Bitcoin arriti vlerën e tij më të lartë deri më tani, duke kaluar atë...
SiteLock