Saturday, July 2, 2022
Home Tags Vjosa osmani

Tag: vjosa osmani

23 vite nga masakra në Mejë, Osmani: Familjarët ende në pritje...

Presidentja Vjosa Osmani, në Ditën Kombëtare të të Pagjeturve, e cila përkon me datën e Masakrës së Mejës, ku tha se kjo ditë është...

Osmani: Do të bashkëpunojmë me aleatët për të shmangur destabilizimin e...

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka thënë se populli i shtetit të saj mbështet popullin ukrainas, teksa përballet me “pasojat e një lufte të...

Sulmi i partnerit ndaj mediave, Osmani: Është jo korrekte të pyesni...

Presidentja Vjosa Osmani nuk ka pranuar të flasë sot lidhur me deklaratat e bashkëshortit të saj ndaj mediave në Kosovë. Gazeta Express shkruan se...

Osmani ishte kompensuar me mijëra euro për udhëtime kur ishte deputete...

Ditën e sotme, Kuvendi i Kosovës ka publikuar raportet për shpenzimet e udhëtimit të deputetëve përgjatë viteve, ndër të tjera ka sqaruar se deputeti...

Kërcënohet Presidentja Osmani dhe bashkëshorti i saj, ish-ambasadori: Do hakmerrem me...

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani dhe bashkëshorti i saj, Prindon Sadriu janë kërcënuar nga ish-Ambasadori i Kosovës në Maqedoninë e Veriut, Gjergj Dedaj, i...

Presidentja Osmani: Kroacia është aleati ynë kyç në rrugën tonë euroatlantike

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani në konferencën e përbashkët me presidentin e Kroacisë, Zoran Milanoviç, tha se Kroacia  është ndër shtetet që i ka...

“Open-Ballkan i padrejtë”/ Vjosa Osmani: Kosova është pro procesit të Berlinit

Presidentja Vjosa Osmani në takimin me presidentin e Maqedonisë së Veriut ka theksuar se “Open-Ballkani” është në favor të madh të Serbisë, e jo...

Presidenti i Maqedonisë së Veriut: Jemi pro një dialogu Kosovë-Serbi që...

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski pas takimit me presidenten Vjosa Osmani ka thënë në konferencën për mediat se Kosova dhe Maqedonia e...

Osmani pas takimit me Pendarovskin: Një zë i qartë për liberalizimin...

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur sot presidentin e Maqedonisë së Veriut. Pas takimit zyrtar me Stevo Pendarovski, Osmani ka shprehur se vizita...

Presidenti i Maqedonisë së Veriut vizitë zyrtare në Prishtinë, pritet me...

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, viziton ditën e sotme Prishtinën. Ai është pritur në mëngjes përmes një ceremonie shtetërore nga presidentja e...
SiteLock