Sunday, January 29, 2023
Home Tags Varreza

Tag: varreza

Konflikt për varret mes fshatrave fqinje të Fierit e Vlorës, banorët...

Banorët e fshatit Ferras të Fierit dhe fshatit Fitore të Vlorës, fshatra kufitarë, janë në një konflikt për varrezat. Banorët e Fitores, të cilët...

Vendoset drejtësi tek të vdekurit, shkarkohet Shpëtim Hidri, vendin e tij...

Prej disa muajsh gazeta Bulevard ka denoncuar skandalin në varrezat e Durrësit, ku shiten e blihen varre duke e kthyer në biznes me të...

“Kamuflohej” si mirëmbajtës varrezash, Policia kap ‘mat’ 55-vjeçarin

Një sasi prej 70 kilogramësh kanabisi dhe kokaine është kapur nga Policia gjatë një kontrolli në varrezat e Katanias. Si pasojë 2 persona kanë përfunduar...

Skandali i varrezave/ Bulevard News publikon sot pjesën e parë të...

Bulevard News njoftoi ditën e djeshme se nga sot do të lexoni dosjen që gazeta Bulevard po dërgon në SPAK. Ditën e sotme rreth orës...

Ju kam killera për qejfi ju, xhihadistët e Albin Kurtit

Nga Kimete Berisha Hey, Killa… Ju kam killera për qejfi! Nuk ju ndërroj me asnjë killer! Ju, xhihadistët e Albin Kurtit, që do të flijoheni në rrugën...

Bashkia e Durrësit tenton për herë të tretë që të japë...

Shtimi i numrit të vdekjeve e ka rënduar situatën në varrezat publike të qytetit bregdetar të Durrësit, ku nevoja për shërbime është tre-katërfishuar gjatë...

VIDEO/ Mungesa e tokës për varreza, banorët e Manzës paralajmërojnë protestë

Një grup banorësh të njësisë vendore të Manzës kanë paralajmëruar një protestë paraditen e sotme për mungesën e tokës për varreza. Ata kanë telefonuar...

Çfarë ndodhi në gërmimin e varrezave masive në Serbi? Sot mbahet...

“Në këtë lokacion gjenden eshtrat e njerëzve të vrarë gjatë konfliktit në Kosovë, të cilët janë transferuar këtu për të mbuluar krimin”, deklaroi më...

Capital T poston foto të varrezës masive me trupa të shqiptarëve...

Capital T thotë se historia që harrohet përsëritet. Reperi Capital T ka ndarë me ndjekësit një fotografi në Instagram, nga një artikull i “Reuters”. Në foto...

Masakrat ndaj shqiptarëve/ Rrëfehet ish-ushtari serb: Si u vranë 140 persona...

Një dëshmitar serb ka treguar për masakrat e kryera ndaj shqiptarëve, ku i kanë vrarë, masakruar e pastaj i kanë varrosur nëpër lokacione të...
SiteLock