Home Tags Vaksinim

Tag: vaksinim

Lehtësime për vaksinim kundër COVID-19, hapet një qendër vaksinimi në Prishtinë

Ministria e Shëndetësisë hapi një qendër vaksinimi kundër COVID-19 në sheshin qendror të Prishtinës, në përpjekje për të rritur numrin e të vaksinuarve në...

Silva Bino: Pandemisë po i vjen fundi, por vaksinimi duhet të...

Infektimet me omicron do të vijojnë deri në verë por ndërkohë koronaviruset do të vijojnë të jenë të pranishme ndaj dhe vaksinimi duhet të...

“Green Pass” më 4 Janar, rritet kërkesa për vaksinim në Shqipëri

Prej 4 Janarit të vitit të ardhshëm çertifikata e vaksinimit është kusht për administratës publike, punonjësit e supermarketeve dhe të qendrave tregtare. Në pikat e...

Vaksinimi ndaj COVID, EMA aprovon vaksinën Biontech & Pfizer edhe për...

Agjencia Evropiane e Barnave EMA miratoi përdorimin e vaksinës së Biontech & Pfizer për fëmijët nga pesë vjeç e lartë. Komisioni përgjegjës i EMA-s...

Shqipëria ndër shtetet me normën më të ulët të vaksinimit në...

Në të gjithë Europën, numri i njerëzve të infektuar me variantin ngjitës Delta po rritet dhe shumë qeveri po marrin në konsideratë të vendosin...

Protestuesit në Itali, thirrje për dhunë: Kush vaksinohet është skllav i...

Sipas Raineës, kanali kishte qenë tashmë objekt i një urdhri për sekuestrimin gjyqësor si dhe i vendimit të mbylljes nga e njëjta kompani, për shkak...

Austria propozon karantinë për të pavaksinuarit

Rreth dy milionë njerëz që nuk janë vaksinuar plotësisht kundër Covid-19 janë vendosur në izolim në Austri pasi vendi po përballet me një rritje...

New York, fillon pushimi nga puna i punonjësve shëndetësorë të pavaksinuar

Mijëra punonjës të kujdesit shëndetësor në Nju Jork morën të paktën një dozë të vaksinës kundër COVID-19 para hyrjes në fuqi të vaksinimit të...

34% e të rinjve janë vaksinuar kundër Covid-19, ISHP: Zona e...

Të rinjtë po zgjedhin gjithmonë e më shumë të vaksinohen kundër Covid-19. Edhe pse 70-vjeçarët janë kategoria që mban përqindjen më të madhe të...

Italia suprizon me masat e reja të Covid: Nëse refuzoni vaksinën...

Italia ka bërë me dije se qytetarët e punësuar e kanë vaksinimin të detyrueshëm dhe do të ketë pezullime nga puna për ata që...
SiteLock