Saturday, August 20, 2022
Home Tags Tirane

Tag: tirane

U përplasën nga ‘G Class-i’ teksa kalonin vijat e bardha, del...

Mëngjesi i kësaj të enjteje ka nisur me një lajm të mirë. Arjan dhe Vilma Konomi, çifti që u aksidentua duke kaluar në vizat...

Finalja e Conference League/ Thirrja për qytetarët e Tiranës: Mos hidhni...

Në një kohë që vetëm pak ditë nga finalja e Conference League, kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj kërkon bashkëpunimin e qytetarëve dhe bizneseve të...

Aksident i rëndë në Tiranë, përplasen dy mjete, lëndohet kalimtarja

Njoftimi i policisë:  Më datë 20.05.2022, në rrugën “Thoma Koxhaj”, janë përplasur automjeti me drejtues shtetasin A. I., me automjetin me drejtuese shtetasen A. S. Për...

Turi në Ballkan/ Presidenti i Këshillit Evropian vjen sot në Tiranë

Presidenti i Këshillit të Evropës Charles Michel, do të vizitojë ditën e sotme Tiranën. Zyrtari i lartë europian do të pritet nga Rama në...

Shtyrjet mbajnë sërish peng gjyqet për Dosjen 184

Pas zhvillimit të disa seancave normale në dy proceset për “Dosjen 184” dhe leximit të pretencës në njërin prej tyre, gjyqet u janë rikthyer...

Përplas 20-vjeçaren te vijat e bardha dhe largohet nga vendi i...

Një tjetër aksident i rëndë në mes të Tiranës. Sadik Përpunja ka shtypur një këmbësore të vijat e bardha në bulevardin në mes të...

‘Andrra n’tren’ si në vitet ’50-’60, rikthim në kohë/ Pasagjerët e...

Në Ditën Ndërkombëtare të Xhazit rikthehet “Andrra n’tren”. Pasagjerët e ‘Maratonës së suingut’ u nisën nga Tirana në Shkodër, duke iu përmbajtur kodit të...

Autobuzi në Lanë, duhet të qëndrojë aty si mësim, pësim dhe...

Nga Neda Balluku Nuk e di nëse autobuzi është në pronësi të Bashkisë apo privatit, por në rastin e dytë do isha dakort që një...

Mbyllet call centeri në Durrës, punonjësit në protestë: Do na transferojnë...

Dhjetëra punonjës të call center kanë protestuar sot kundër mbylljes së degës në Durrës. Sindikata kombëtare e operatorëve publik ka dalë ditwn e sotme...

Socialistët e fituan Tiranën me ndihmën e 27-vjeçarit Ornaldo Rakipi

Nga Gjergj Erebara Partia Socialiste shtoi 26 mijë vota në Tiranë, duke ruajtur 18 mandatet vendimtare për shumicën parlamentare pavarësisht se opozita u rrit në...
SiteLock