Thursday, June 30, 2022
Home Tags Termeti

Tag: termeti

Dëmshpërblimet e tërmetit para zgjedhjeve, mbi 70% e tyre kanë preferencë...

Më 21 korrik 2021 për familjen Islamaj në Picallë të Tiranës u shkrua në rrjetet sociale se shtëpia e re do t’u kthente ngrohtësinë...

Lëkundje të forta mëngjesin e sotëm/ Bashkia e Bulqizës këshillon qytetarët...

Lëkundjet e tërmetit tronditën mëngjesin e sotëm qytetin e Bulqizës, me një magnitudë 4.4 të shkallës rihter. Rreth 14 banesa janë konfirmuar se kanë...

Interpelanca për Rindërtimin/ Ferdinand Xhaferraj merr “Ramën” me vete në Foltore

Ferdinand Xhaferraj: Brenda qershorit të 2021 thotë kryeministri kemi mbaruar punë me tërmetin. Ndërkohë që nuk kanë marrë edhe bonusin e qerave disa. Të...

Kreta nuk gjen qetësi/ Lëkundjet e forta godasin sërish ishullin grek

Një tërmet me magnitudë 4.5 të shkallës Rihter goditi paraditen e sotme ishullin e Kretës në Greqi. Mediat greke bëjnë me dije se tërmeti kishte...

Ndihen lëkundje të forta tërmeti në Greqi, ja se sa ishte...

GREQI - Një tërmet i shkallës rihter 6.1 ballë, u regjistrua këtë mëngjes në hapësirën detare mes ishullit të Rodosit dhe Karpathos në Egjeun lindor. Në...

Kryeministri Rama ndan lajmin FANTASTIK: Do ndodhë pas 4 muajsh

Kryeministri Edi Rama është shprehur se ndërtesat e reja në Thumanë pas tërmetit do jenë gati brenda 4 muajsh. Postimi i Ramës Thumana e rikrijuar pas...

Pallatet e shembura nga tërmeti së shpejti nën kthetrat e të...

Nga Xhevahir Gradica Dhjetra sheshe në Durrës të mbetura gërmadhe pas shembjes së pallateve për shkak të tërmetit të nëntorit të vitit 2019 kanë ngjallur...

Shijak/ Në Javën e Europës kryebashkiaku Arbana, model suksesi rindërtimi pas...

  Kryetari i Bashkisë së Shijakut, Elton Arbana ka mirëpritur sot përfaqësues të BE-së në kuadër të Javës së Europës, e cila po vijon aktivitetet...

Luljeta Bozo: Tërmeti dhe pandemia treguan se Rama ka bërë shtet,...

Luljeta Bozo e ftuar në Shqip nga Rudina Xhunga në Dritare Tv foli për rëndësinë e ndërtimit të shtetit. Zonja Bozo përmendi rastin e...

PD e Durrësit denoncon abuzimin me fondet e tërmetit: Nga 36...

Nga Xhevahir Gradica Tërmeti vijon të përplasë qeverinë me opozitën. Në Durrës ritmet e rindërtimit duket se i kanë prishur shumë punë qeverisë dhe Partisë...
SiteLock