Saturday, May 21, 2022
Home Tags Termeti

Tag: termeti

Lëkundje tërmeti me magnitudë 6.3 godasin Qipron

Një termet i fortë me magnitudë 6.3 goditi Qipron mëngjesin e sotëm. Lëkundja e fortë u regjistrua me epiqendër në det 131 kilometra në perëndim...

Tërmeti i fortë në 6 shtete! IGJEUM: Ishte 6 ballë

Tërmeti me intensitet 6 ballësh dhe magnitudë 5.6 të shkallës Rihter shkundi mbrëmjen e kaluar gjashtë shtete. Tërmeti kishte epiqendrën në Follorinë, qytet në...

Lëkundje tërmeti të fuqishme me magnitudë 6.2 kanë goditur Kaliforninë

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6.2 është regjistruar afër brigjeve të Kalifornisë, sipas të dhënave të Vëzgjuesit Gjeologjik të ShBA-së. CNN raporton se tërmeti...

Rindërtimi! Durrësi një “kantier” i hapur, pjesa më e madhe e...

Bashkia e Durrësit, e prekur më rëndë nga tërmeti i 26 nëntorit 2019, arriti të kalonte me shpejtësi fazën e parë të procesit të...

Xhaferaj: Rama ka dështuar me rindërtimin, 2 vite pas tërmetit të...

DEKLARATË E KRYETARIT TË DEGËS SË PD, DURRËS, FERDINAND XHAFERAJ Kur u mbushen dy vite nga termeti i 26 nentorit, evidenca dhe realiteti jane pasqyrat...

Tragjedia e nëntorit/ Bilanci i rindërtimit në Durrës: 214 banesa individuale...

Sot data shënon 26 nëntor, 2 vite nga tërmeti tragjik ku humbën jetën 51 persona. Në dy vite në vend ka vijuar procesi i rindërtimit...

Plagë që nuk mbyllen kurrë! 2 vjet pas tërmetit që ‘shkundi’...

Kanë kaluar dy vjet nga tërmeti që “shkundi” vendin tonë dhe mori jetën e 51 personave, që po flinin paqësisht kur shtëpia iu shemb...

2 vite nga tërmeti i 26 nëntorit/ Rama: Tragjeditë sprovojnë njerëzit...

Kryeministri Edi Rama ka përkujtuar tërmetin tragjjik të 26 nëntorit të vitit 2019, ku humbën jetën 51 qytetarë e mijëra mbetën të plagosur. Kreu...

Lëkundje në Kretë/ Tërmeti me magnitudë 4.3 godet Greqinë

Një lëkundje sizmike me magnitudë 4.3 e shkallës Rihter ka ndodhur mëngjesin e kësaj të premteje, në orën 05:45, në zonën detare të Kretës Sipas...

Iu shembën banesat nga tërmeti, hidhet shorti ndarës për banorët në...

Iu shembën banesat nga tërmeti, hidhet shorti ndarës i shtëpive të reja për banorët në Bubq Në Bubq ka nisur procesi i hedhjes së shortit...
SiteLock