Thursday, March 23, 2023
Home Tags Teknologji

Tag: teknologji

Njihuni me disa nga pajisjet që konsumojnë energji edhe kur nuk...

Nëse nuk e përdorni një pajisje, mos e lini në prizë. Arsyeja? Edhe ato konsumojnë energji elektrike. Familjet në Britaninë e Madhe mund të kursejnë...

Elon Musk: Robotët do të jenë biznes më i madh se...

Elon Musk i pëlqen të ketë një fokus dhe këtë vit duket se mund të jenë robotët. Ai u tha investitorëve në një takim...

Ja cilat do jenë 10 tendencat e teknologjisë për vitin 2022

Nga printimi 3D, tek makinat elektrike për të gjithë, nga super-privatësia deri tek ilaçet e personalizuara. Këtë vit do të maturohen shumë tendenca të reja,...

Sikur në filmin “Star Wars”, arrin motoçikleta fluturuese – ja sa...

Motoçikleta fluturuese Speedster, që na rikujton në fluturaket e filmit fantashkencë “Star Wars”, do të jetë i qasshëm në treg dhe raportohet se do...

Microsoft bën ndryshimin e madh: S’ka më fjalëkalime

Microsoft ka lajmëruar përdoruesit se tashmë mund t’i fshijnë të gjitha fjalëkalimet nga llogaritë e tyre dhe të përdorin një aplikacion vërtetues ose një...

Disa detaje të reja rreth ngjarjes për iPhone 13 që do...

Brezi i ri i iPhone 13, dhe ndoshta pajisjet e tjera të reja, do të zbulohen brenda pesë ditësh, më 14 shtator, në ngjarjen...

Pandemia e Covid/ Bill Gates vë një bast të ri!

Bill Gates ka vënë ‘bast’ në rimëkëmbjen e turizmit të luksit dhe ka marrë kontrollin e zingjirit të hoteleve me 5 yje “Four Seasons”. “Cascade...

Zbulimi: Facebook lexon dhe shpërndan mesazhet private të WhatsApp

WhatsApp nuk është aq privat dhe i sigurt sa pretendon Facebook, kompania mëmë e tij. Një raport i siguruar nga ProPublica thotë të kundërtën. Raporti...

Ja sa është paguar shefi ekzekutiv i Apple për shitjen e...

Shefi ekzekutiv i Apple, Tim Cook, ka më shumë se 5 milionë aksione në kompani gjatë një periudhë 10 vjeçare. BBC bën me dije se,...

Mijëra faqe interneti të kompanive të njohura dalin jashtë funksionit

Mijëra faqe internet në të gjithë botën dolën jashtë fuksionit të enjten për shkak të asaj që u tha se ishte një problem me...
SiteLock