Home Tags Spak

Tag: spak

Sot afati i fundit për dorëzimin e kandidaturave për kreun e...

Ditën e sotme është afati i fundit për aplikimet për kreun e SPAK, Strukturës së Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar. Deri më tani...

SPAK bën bilancin muajit tetor: Kemi dërguar për hetim 70 të...

SPAK ka bërë bilancin e punë për muajin tetor! Organi i akuzës bën të ditur se në një muaj janë paraqitur 9 kallëzime penale,...

Kallëzohet në SPAK gjyqtari që i dorëzoi PD-në Berishës, Agron Zhukri!...

Gjyqtari i Tiranës Agron Zhukri kallëzohet në SPAK për korrupsion, pastrim parash dhe shpërdorim detyre nga Dhoma Kombëtare e Përmbaruesve Gjyqësorë Privatë. Zhukri njihet...

Akuzohet për shpërdorim detyre, ish-drejtoresha e ARRSH-së paraqitet në SPAK

Ish-drejtoresha e Autoritetit Rrugor Shqiptar, Sonila Qato është paraqitur këtë të mërkurë në SPAK, ku do t’i komunikohet akuza për shpërdorim detyre. Ish drejtoresha e...

Spartak Ngjela: SPAK nuk po punon mirë, pse nuk i arreston...

Avokati Spartak Ngjela ka folur për presionin që i është bërë SPAK-ut sipas deklaratës të Arben Krajës. Ai argumentoi se SPAK nuk po punon...

Merrnin para për të kaluar njerëz dhe mallra në mënyrë të...

SPAK ka përfunduar hetimet për korrupsion në pikën kufitare të Morinës dhe kërkon gjykim nga GJKKO për 34 persona, mes tyre 32 policë. Ata...

Lirimi i Alqi Bllakos, SPAK depoziton ankimim në Apelin e Posaçëm,...

Pas zëvendësimit të masës së sigurisë nga GJKKO për Alqi Bllakon, SPAK ka depozituar ankimim në apelin e Gjykatës së Posaçme dhe kërkon rikthimin...

Viktor Ymeri, i dënuar për vrasje kërkon të dalë nga 41...

Kërkesa e Viktor Ymerit, i akuzuar për vrasje, për të dalë nga 41 biss, u shqyrtua sot në Gjykatën e Posaçme. “Nuk e kuptoj arsyen...

Denoncimet ndaj kryebashkiakut të Vaut të Dejës, Luçiano Boçi: Pse nuk...

Pse nuk vihet në lëvizje SPAK për denoncimet që janë bërë ndaj kryetarit të Bashkisë së Vaut të Dejës” Mark Babani? Kjo është pyetja...

Paditi KLP, Gjykata Administrative e Apelit pranon padinë e prokurores Sonila...

Gjykata Administrative e Apelit ka pranuar padinë e prokurores Sonila Muhametaj ndaj Këshillit të Lartë të Prokurorisë. Lajmi u bë i ditur për BalkanWeb...
SiteLock