Saturday, August 20, 2022
Home Tags Sociale

Tag: sociale

Prindër, lexojini fëmijës para se te flejë!

Nga Lira Gjika E para, do te rrini bashkë, pasi gjithë ditën keni qenë të ndarë, ju në punë dhe fëmija në kopësht apo shkollë....

Peshku harabel e gaforret sulmojnë pushuesit në Darëzezë, mjekja: Qytetarët të...

Peshku harabel dhe gaforret po i trembin pushuesit në plazhin e Darëzezës në Fier.  Janë gjallesa që me anë të pickimit infektojnë njeriun, dhe...

CRCA/ Që prej hapjes së Barnahus Albania, ka shpëtuar mbi 60...

Tiranë, 8 Korrik 2021 – Sllovenia dhe Gjermania vijnë në ndihmë të një vajze që i mbijetoi dhunës seksuale në Shqipëri. Thirrjes më të...

A duhet të përdoren pemët dhe të korrat për furnizim me...

Mbjellja e pemëve dhe të korrave për furnizimin me energji do të çonte në konkurrencë për tokë për prodhimin e ushqimit dhe humbje të...

Mjekët: Kujdes nga “ethet disa ditore”, nuk është Covid

Kujdes nga ethet disaditore. Mjekët e familjes thonë se prej më shumë se dy muajsh janë shumë të rralla rastet me Covid, pasi 99%...

Doza e tretë e vaksinës AstraZeneca rrit ndjeshëm imunitetin ndaj koronavirusit

Një dozë e tretë “përforcuese” e vaksinës AstraZeneca kundër koronavirusit ofron një reagim të fortë imuniteti, tregon një studim i Universitetit të Oksfordit, i...

Marilo Meta: Zhvillimi profesional i rinisë shqiptare

Intervistoi E. B., Nju Jork Cili ishte qëllimi i konferencës Albanian Dreamin’ 2021? Marilo Meta: Albanian Dreamin’ u organizua në Tiranë me 22 Maj 2021 për...

Gati certifikata e gjelbër e BE-së, në përdorim nga fundi i...

Bashkimi Europian e gjeti më në fund gjuhën e përbashkët mbi detajet të ashtëquajturës certifikatë e gjelbërt, që do të fillojë të përdoret në...

Klosi pas takimit me homologun grek: Greqia do të jetë e...

Ministri i Turizmit Blendi Klosi, thotë se Greqia do të jetë e hapur për turistët shqiptarë këtë sezon. Këtë deklaratë Klosi e bëri pas...

Imzot George Frendo uron besimtarët myslimanë: Këto festa të jenë rast...

Kreu i Kishës Katolike në Shqipëri Imzot George Frendo ka uruar besimtarët myslimanë për festën e Fitër Bajramit. ‘Uroj që këto festa të jenë rast për...
SiteLock