Thursday, June 30, 2022
Home Tags Sociale

Tag: sociale

Meditim mbi një foto…

Nga Abdurahim Ashiku Aty, mes atij kuadrati ka qenë "Shkolla ime", shkollë me dy e më vonë me tri klasa, shkollë për Brezhdanin me 300...

Për jetimët duhet të mendohet çdo ditë

Ishte Ditë Kujtese dhe reflektimi për më shumë vemendje dhe politika sociale në ndihmë të jetimëve Nga Albert Zholi 20 Maji njihet ndryshe si Dita e...

Mos gjuani se në anën tjetër ka njerëz

Nga Abdurahim Ashiku Shqetësimi i Haki Kolës për mbytjen e Dibrës. Nga korrespondencat me Haki Kolën, shkencëtarin e gjelbërimit. Përshëndetje e faleminderit Duro, Përshëndetje edhe stafit të...

Toleranca fetare në Shqipëri/ Kryegjysh Edmond Brahimaj për DW: Ne e...

Disa përfaqësues të komuniteteve fetare shqiptare vizituan Gjermaninë. Kryegjysh Dedebaba Hajji Edmond Brahimaj kryetar i kryegjyshatës botërore bektashiane për DW flet mbi rezonancën e...

Mrekullitë e natyrës këtë pranverë në Elbasan, Kukës dhe në Klos...

Vendi ynë ka resurse ende të pazbuluara, por fare pak është bërë për promovimin e turizmit malor. Report Tv intervistoi banorë dhe ambientalistë në...

“Do të martohem kur ta vendosë Zoti”, takimi i Ben Blushit...

Nga Ben Blushi Isha në Xhaminë e Shkodrës. Një vajzë e mbuluar u afrua te hyrja e grave. Të të bëj një fotografi, e pyeta? Nuk është...

CNN shpall pasaportat më të fuqishme në botë: Ja ku renditen...

Lufta në Ukrainë, e cila pasoi me sanksione të vendosura ndaj Rusisë prej Perëndimit si edhe të qeverisë së Putinit ndaj shteteve të tjera...

Si lind një diktator?

Përgjatë gjithë historisë, janë ngritur dhe rrëzuar shumë diktatorë. Në të gjitha kulturat, fetë dhe kontinentet ne shohim burra që përpiqen ta centralizojnë pushtetin në duart e tyre, dhe të sundojnë mbi fisin, qytetin apo perandorinë...

VIDEO/ Nesër nis muaji i Ramazanit, kreu i KMSH: Në këto...

Nesër fillon muaji i Ramazanit për të gjithë botën myslimane. Gjatë këtij muajit të bekuar (30 ditë), besimtarët myslimanë mbajnë agjërim, një nga 5...

Brandon, amerikani që la Kaliforninë për tokat e Vlorës, tregon rrugëtimin...

Brandon Russomanno nga Kalifornia, kishte dëgjuar vetëm një herë për Shqipërinë, para se të vendosej përfundimisht në fshatin Beshisht të Vlorës. “Jam i dashuruar me...
SiteLock