Thursday, December 8, 2022
Home Tags Skenare

Tag: skenare

Skenare….skenare…!

Nga Gëzim Basha Bujar Nishani, në rolin e përhershëm të marionetës, kërkon largimin e Lulëzim Bashës si shkaktar i 4 humbjeve elektorale të PD-së. Ajo çka...

COVID-19/ Eugena Tomini zbulon skenarët që do t’i propozojë Komiteti Teknik...

Zv. ministrja e Shëndetësisë Eugena Tomini ka zbuluar  skenarët e mundshëm që Komiteti Teknik i Ekspertëve do t’i propozojë qeverisë ditët në vijim. Ajo u...

Europiani nuk do të anulohet: UEFA ka katër opsione për skenarin...

Anulimi i europianit të futbollit këtë verë nuk është mes opsioneve të UEFA-s as në skenarin më të errët. Qeveria kontinentale e futbollit nuk ka...

Ministrja Kushi: Nxënësit më të sigurt në shkolla se sa kur...

“Kemi tre skenarë. Skenari i pari është mësimi në bankat e shkollës, skenari i dytë është mësimi i përzëre dhe skenari i tretë është...

Rektori i Universitetit të Mjekësisë flet për situatën në vend: Këto...

Arben Gjata, rektor i Universitetit të Mjekësisë thotë se vendi është në prag të një situatë kritike dhe se periudha e tre muajve të...

COVID-19 mbyll 11 shkolla në Prishtinë, mësimi mbahet në distancë, zbardhen...

Pas disa rasteve pozitive së fundi është rekomanduar nga autoritet shëndetësore që të vazhdohet mësimi me skenarin C, pra mësim në distancë. Shkollat që janë...

OBSH vazhdon të përhapë panik dhe del me paralajmërimin tronditës: Deri...

Organizata Botërore e Shëndetësisë paralajmëron se parashikimet për ecurinë e pandemisë së koronavirusit në Evropë nuk janë “optimiste”. “Nëse qeveritë evropiane lehtësojnë kufizimet dhe masat...

Maska e detyrueshme kudo, ministrja Manastirliu zbulon tre skenarët çfarë do...

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu në një konferencë të përbashkët me kryeministrin Edi Rama foli për situatën Covid në Shqipëri. Teksa Rama njoftoi mbajtjen e...

Qeveria italiane kishte plan sekret për pandeminë që në fillim të...

Mediat italiane kanë zbardhur informacionin se qeveria italiane që në muajin shkurt të 2020 kishte hartuar një plan top sekret kombëtar për përballimin e...

Tre skenarët pas rrëzimit të qeverisë Kurti

Rrëzimi i Qeverisë së Kosovës me mocionin e mosbesimit në Kuvend dikton nevojën e formimit të qeverisë së re, zgjedhjeve të reja apo edhe vazhdimit të...
SiteLock