Thursday, June 30, 2022
Home Tags Shkolla

Tag: shkolla

Gjykata e Strasburgut dënon Shqipërinë për diskriminimin e fëmijëve romë dhe...

Gjykata Evropiane e të Drejtave të Njeriut shpalli fajtor të martën shtetin shqiptar për shkelje të nenit 1, protokolli 12 të Konventës Evropiane për...

RAPORTI/ Shkollat publike në Shqipëri nuk janë të sigurta për fëmijët...

IGLYO prezanton Raportin mbi arsimin gjithëpërfshirës 2022 për personat LGBTIQ në Shqipëri. Tiranë, 12 Maj 2022- Organizata Ndërkombëtare e të Rinjve dhe Studentëve LGBTI (IGLYO),...

Ministrja Evis Kushi: Edhe vende të zhvilluara i mbyllën shkollat, për...

Ministrja e Arsimit, Evis Kushi, e ftuar në studion e “Debat” nga Alba Alishani, në A2 CNN, u shpreh se arsyeja e mbylljes së...

Protesta para Ministrisë së Arsimit/ Aktivistët me ngrohëse në duar: Koha...

Me disa ngrohëse në duar, disa të rinj të 'Qëndresës Qytetare' po protestojnë pranë Ministrisë së Arsimit për mungesën e sistemit të ngrohjes në...

Mori flakë linja e tensionit, flasin nxënësit e shkollës në Laprakë:...

Nxënësit e shkollës 9-vjeçare në Laprakë, “Ahmet Gashi”,  ka ndjerë të frikësuar nga incidenti që ndodhi mëngjesin e sotëm me marrjen flakë të linjës...

Tërmeti në Greqi, mbyllen shkollat në disa zona

Autoritetet lokale në prefekturën e Follorinës vendosën të mbyllin shkollat dhe kopshtet për ditën e hënë për shkak të tërmetit të fuqishëm që goditi...

Femrave afgane i privohen të drejtat dhe i ‘shtypen’ ëndrrat çdo...

Ndërsa çdo ditë vajzave dhe grave të Afganistanit i “shuhen” ëndrrat, i ndalohet e drejta për studim dhe pasion, Angela Ghayur vendosi të rikthejë...

Bashkia e Tiranës: Oborret dhe palestrat e shkollave 9-vjeçare dhe të...

Pas eksperimentimit njëvjeçar me projektin “parqet në shkolla”, institucionet arsimore të kryeqytetit do të ofrojnë një rrjet hapësirash rekreative brenda lagjeve dhe komplekseve të...

Rikonstruksionet e shkollës s’mbarojnë në kohë, nxënësit në Babicë të Vlorës...

Për shkak të mos përfundimit në kohë të rikonstruksionit të godinës arsimore, nxënësit e shkollës 9 - vjeçare "Selam Musai" në Babicë të Vlorës...

Nisja e vitit të ri shkollor, Nikolla: Nxënësit të marrin arsimimin...

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla ka uruar të gjithë mësuesit, nxënësit e prindërit për nisjen e vitit të ri shkollor. Nikolla shprehet se pavarësisht...
SiteLock