Monday, August 15, 2022
Home Tags Seksi

Tag: seksi

Virgjëria nuk është më tabu! Gazetari i njohur: Që në moshën...

Virgjëria nuk ekziston, të paktën jo nga pikëpamja mjekësore-anatomike. Kolegji Mbretëror i Obstetërve dhe Gjinekologëve (RCOG), i cili përfaqësohet nga mjekë dhe obstetër dhe...

Pse disa femra i duan partnerët e tyre, por jo seksin...

Kur lind ky problem marrëdhënieje, pyetja kryesore që shumica e grave i bëjnë vetes është: “A do të thotë dëshira ime e ulët seksuale...

Ndodh edhe kjo/ Francezët shkelin karantinën për të bërë… seks

Franca është një nga vendet që ka rikthyer karantinën në vend për shkak të valës së dytë të pandemisë së Covid-19 dhe rritjes së...

A iu pëlqen femrave seksi më shumë se meshkujve?

Pyetja shumë-vjeçare, kujt i pëlqen seksi më shumë? Femrave apo meshkujve? Ju nuk mund të matni “shtytjen seksuale” drejtpërdrejt, kështu që studimi shqyrtoi një...

Seksi pas lindjes së fëmijës, sekreti magjik për një fillim të...

Të gjithë e dimë që pas lindjes së fëmijës, janë të rralla rastet kur keni kohë mjaftueshëm për veten, meqenëse në qendër të vëmendjes...

Varësia nga seksi, e njëjtë me varësinë nga droga

Varësia nga seksi mund të aktivizojë në tru mekanizma të njëjtë me ata që aktivizohen në rastet e varësissë nga droga, deri në pikën...

Seksi do të jetë më i mirë nëse lexoni këtë artikull

Të gjithë kemi ndjerë pasiguri kur vjen puna tek një akt kaq intim sa seksi dhe nëse mendoni se ka receta të mirëpërcaktuara për...

E vërteta e hidhur në shekullin që po jetojmë…

Po jetojmë në shekullin ku seksi është falas dhe dashuria kushton, ku humbja e telefonit është më e keqe sesa humbja e vlerave të...

Dëshirat seksuale/ Burrat ëndërrojnë për treshe, gratë duan…

Të kryesh marrëdhënie seksuale me sytë e lidhur, një marrëdhënie treshe apo edhe seksi përmes videos janë disa nga fantazitë seksuale që shoqërojnë çiftet. Teksa...

Problemet në dhomën e gjumit në fakt, e paskan zanafillën në...

“Dhomë gjumi e vdekur”, është një shprehje që përdoret në rastet kur një çift ka javë, muaj ose edhe vite pa kryer marrëdhënie seksuale. Mungesa...
SiteLock