Home Tags Sali berisha

Tag: sali berisha

Rama- Berisha dhe Fazlliç në mes/ Bashkë në investimin 2 miliard...

Në datën 6 shkurt të vitit 2020 gjatë një vizite të Edi Ramës në Washington, gjatë konferencës së tij për mediet përpara largimit, në...

Opozita protestë kombëtare më 12 nëntor, Berisha: Nisim betejat kundër regjimit...

12 nëntori është caktuar nga opozita si data që do të thërrasë shqiptarët në protestë kombëtare kundër qeverisë. Data u njoftua nga ish kryeministri Sali...

Berisha përshëndet Samitin e BE: Afirmim i ri i Bashkimit Europian...

Sali Berisha ka përshëndetur mbajtjen e Samitit të BE në Tiranë. Ai e ka cilësuar këtë samit si një afirmim i ri i Bashkimit...

Berisha: Skënder Gjinushi matrapaz, i shiti partinë Ramës për postin e...

Kreu i PD, Sali Berisha, në një dalje për mediat nga selia blu, është ndalur edhe tek 50-vjetori i Akademisë së Shkencave ndërsa ka...

Berisha thirrje Metës për presidentin e ri: Mos e lejo, precedent...

Ish kryeministri Sali Berisha e ka quajtur shkelje të Kushtetutës propozimin nga ana e PS e emrit të Bajram Begajt për President të ri...

Fitorja e Mourinjos dhe ajo e Saliut

Nga Pëllumb Kulla Mourinjo fitoi finalen e madhe të Europa Ligës, kurse Saliu ynë në përfundim të votimeve në partinë e tij u zgjodh kryetar. Duket...

Berisha u zgjodh në krye të PD, Duma: Të respektohet vullneti...

Grida Duma nuk e ka mohur se ndryshe nga disa zëra që janë kategorikisht kundër, nuk e përjashton figurën e Berishës si pjesë të...

Berisha kryetar i PD/ VOA: Përfaqësues të diplomacisë amerikane s’do kenë...

Në Shqipëri, mbështetësit e Grupit të Rithemelimit zgjodhën sot Sali Berishën kryetar të Partisë Demokratike.  Komisioni i zgjedhjeve bëri të ditur se zoti Berisha u...

Berisha flet pas fitores me 99.9%: U krye mrekullia e 8...

Sali Berisha ka mbajtur fjalën e tij të parë si kryetar i Foltores nga seli blu pasi fitoi me 99.9% të votave ndaj rivalit...

Negociatat: Si presidenti i KE dhe Raportuesja për Shqipërinë në Parlamentin...

Kur e gjithë Europa njëzëri po thotë se Shqipëria i ka përmbushur të gjitha kushtet për negociatat të cilat duhet të hapen sa më...
SiteLock