Tuesday, January 25, 2022
Home Tags Sali berisha

Tag: sali berisha

Gjendja në Shqipëri është nën këtë pyetje: Kur do të eliminohet...

Nga Spartak Ngjela! Por, kjo pyetje tani është e lidhur me historinë tonë. Dhe historia si proces kombëtar ka rregullat e veta strikte. Kurse, kjo...

Si i mori Sali Berisha përsipër vrasjet e 21 Janarit, rënia...

Si sot 11 vite më parë, në 21 Janar 2011, para zyrës së Sali Berishës, në atë kohë kryeministër, do të shënohej një nga...

Kreu i PD në Fier ironizon Berishën: Plaku i padëshiruar “non-grata”...

Kreu i PD në Fier,  Agron Kapllanaj ka ironizuar Sali Berishën duke e cilësuar si “plakun e padëshiruar non grata”. Sipas tij, Berisha merr në...

Si u braktis Sali Berisha nga PD në kryebastionin e saj

Ylli Pata Sali Berisha tentoi që të ringjallë sa më shumë atë çfarë është e mundshme nga braktisja që PD-ja dhe strukturat e saj i...

Për ata që ndjekin një të vdekur të pakallur, si Sali...

Nga Hamdi Jupe Berisha vdiq. Jo biologjik ishte, por politikisht, sado që edhe ashtu e kishte marrë udhën e Hadit. Shumë njerëz nuk janë çuditur...

Berisha në Lezhë: Rama dhe Lulzim Brava po mbajnë peng...

Ish-Kryeministri Sali Berisha ndodhet paraditen e sotme në Lezhë, ku po feston bashkë me mbështetësit e tij nga ky qark, 31-vjetorin e themelimit të...

PD nxjerr të vërtetat në shesh: Rama, Meta e Berisha e...

Partia Demokratike ka publikuar një video në rrjetin social Facebook në të cilën shprehet se Edi Rama, Ilir Meta dhe Sali Berisha janë njerëzit...

Niset drejt Prokurorisë, Berisha: Aty po thirrem nga Rama jo nga...

Ish-kryeministri Sali Berisha ka deklaruar para gazetarëve se është kërkuar në Prokurori me urdhër të kryeministrit Edi Rama. Kështu deklaroi Berisha përballë gazetarëve të...

Përplasja Berisha-Basha! Të dyja palët nxjerrin “listat e zeza”, ja kush...

Përplasja e 8 janarit duke se ka shënuar “kulmin e luftës” mes mbështetësve të ish-kryeministrit Sali Berisha dhe kryedemokratit Lulzim Basha. Të dy, edhe...

Arsyet pse ‘partia’ e Berishës është dobët në bastionet tradicionale të...

Nga Ylli Pata Tashmë, pas vendimit të dyanshëm për mosnjohjen e njëri-tjetrit, grupi i Lulzim Bashës dhe ai i Sali Berishës janë krejt afër zyrtarizimit...
SiteLock