Home Tags Rezolute

Tag: rezolute

Balla falenderon Kongresmenët Amerikanë për Rezolutën që dënon sulmet kibernetike të...

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla ka falenderuar bashkëkryetarët e Grupit Parlamentar për Shqipërinë në Dhomën e Përfaqësuesve të Kongresit Amerikan...

OKB-ja tjetër goditje diplomatike Rusisë, voton rezolutën duke i kërkuar të...

Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara i ka dhënë sërish një goditje diplomatike Rusisë, me një votë dërrmuese duke i bërë thirrje Rusisë...

Shqipëria formulon rezolutën kundër Rusisë në Këshillin e Sigurimit

Shqipëria dhe SHBA-të janë bashkëpenëmbajtëse të çështjes së Ukrainës në Këshillin e Sigurimit të OKB-së dhe në orët e para të 24 shkurtit me...

Miratimi i rezolutës për Antisemitizmin, vjen reagimi nga BE

Ambasadori i Bashkimit Europian në Shqipëri, Luigi Soreca, ka përshëndetur vendimin e Parlamentit të Shqipërisë lidhur me miratimin e projekt-rezolutës për përkufizimin e përdorshëm...

U miratua sot në Parlament, SHBA jep mesazhin e rëndësishëm për...

Sot Kuvendi i Shqipërisë miratoi Rezolutën “Për miratimin e përkufizimit të përdorshëm për antisemitizmin, përcaktuar nga Aleanca Ndërkombëtare për Përkujtimin e Holokaustit”, propozuar nga...
SiteLock