Home Tags Rezerva

Tag: rezerva

Balluku-furnizuesve: Duhet të keni rezervë sigurie nafte, e barabartë me 90...

Ministrja e Energjisë Belinda Balluku bëri me dije se nga nesër do të nisin kontrollet në terren ndaj furnizuesve të naftës për të kontrolluar...

Rezervat e arit: Shqipëria, 13 herë më pak se Serbia

Ndonëse ka rritur sasinë përmes blerjeve në tre vitet e fundit, Shqipëria ka sasi të ulët të rezervave të arit krahasuar me vendet e...

Ku ndodhen rezervat më të mëdha të arit në botë?

Pandemia COVID-19 ka pasur një ndikim të konsiderueshëm në ekonominë e të gjithë botës. Nga kjo krizë është përfshirë edhe ari ku për shkak...

Reja kishte shprehur rezerva, sulmuesit “autokritikë” në Europë, gola dhe asiste...

Në prag të startit të ndeshjeve eliminatore për Botërorin e Katarit 2022, trajneri Edi Reja duket entuziast për kuqezinjtë, pasi pjesa dërrmuese e lojtarëve...

Ambasada e SHBA: NATO ndihmë aleatëve me paisje mjeksore për luftën...

Ambasada Amerikane ka dhënë një lajm të mirë për gjithë aleatët dhe partnerët e SHBA. Sipas njoftimit zyrtar, NATO ka krijuar një rezervë pajisjesh...

Irani pasuron uranium më shumë sesa para vitit 2015

Presidenti iranian, Hassan Rohani ka thënë se Irani është duke rritur pasurimin e uraniumit më shumë sesa para kohës kur ka nënshkruar marrëveshjen bërthamore...
SiteLock