Home Tags Revolucion

Tag: revolucion

Teuta e nis revolucionin e stafit me Starovën, “Bobi” largohet nga...

Teuta u shpall kampione sezonin e kaluar, pas një pritje 27 vjeçare. Durrsakët fituan titullin dhe u lindi e drejta të merrnin pjesë në...

Tre ‘heronjtë e panjohur’ të cunamit ndaj pandëshkueshmërisë në Shqipëri dhe...

Nga Ylli Pata Ja ku erdhëm sot tek nisja e cunamit më të madh kundër pandëshkueshmërisë së zyrtarëve të lartë dhe politikanëve në Shqipëri, pas...

Mark Marku: Do i nxjerrim zvarë nga zyra këta rrugaçët e...

Mark Mark thotë se PD do marrë pushtetin me revolucion, duke nxjerrë zvarë nga zyrat socialistët që kanë pushtetin. “Askush nuk do t’i lejojë më...

“Revolucioni” premtimeve dhe rindërtimi i një shtëpie

  Nga Ilir Paja Listat u dorëzuan pranë KQZ. Opinioni tani nga debatet tv, shtypi shkruar do kërkojë të krijojë mëshumë kritizizëm se vlera nga profesionale...

UEFA bën ndryshime

UEFA po përgatitet që të bëjë një revolucion të thellë në kuadër të fazës së grupeve në Ligës së Kampionëve. Sipas asaj që raporton The Telegraph,...

109 vjetori i Migjenit, Meta e sjell në aktualitet: Të ardhmes...

Presidenti Ilir Meta ka postuar sot një shkrim ku flet për poetin Migjeni si edhe frymën revolucionare dhe kryengritëse të tij. Postimi i plotë:  ''Vargjet e...

Lulzim Basha nxjerr mesazhin: Ata që ta bëjnë të pamundur revolucionin...

Kreu i PD, Lulzim Basha ka publikuar thënien e ish- presidentit amerikan John F. Kennedy për qeverisjen. Shprehja ka të bëjë me revolucionin, paqen dhe...

Napoli me revolucion total, vera largon pjesën më të madhe të...

Presidenti i Napolit, Aurelio De Laurentiis, po mendon që të bëjë një revolucion total në verë. Numri një i klubit është lodhur nga përplasjet...

Viva la revolucion! Che Guevara i pakohë

Është kudo, edhe aty ku nuk e pret. Konsumizmi është “fati” paradoksal i një njeriu, që e kaloi gjithë jetën e tij duke e...
SiteLock