Home Tags Regjisore

Tag: regjisore

“The Van”, filmi me metrazh të shkurtër i regjisorit shqiptar, në...

Filmi artistik “The Van” i regjisorit Erenik Beqiri është futur në listën e ngushtë të nominimeve të çmimeve “Oscars”, në kategorinë “Filmi më i...

Ndërron jetë aktori Xhemil Tagani, regjisorët: Aktor i karaktereve të spikatura

Xhemil Tagani aktor i njohur me rolet e tij në ekranin e kinemasë dhe teatrit në vendin tonë ndërroi jetë në moshën 75- vjeçare....

Regjisorja Xhanfise Keko, në televizionin amerikan me filmin “Tomka dhe shokët...

Filmi “Tomka dhe shokët e tij” me regji nga Xhanfise Keko do të shfaqet në televizionin amerikan. Një vlerësim për regjisoren shqiptare në Amerikë,...

Vdes regjisorja Arzana Kraja

Në mëngjesin e së mërkurës në Prishtinë ka vdekur regjisorja, Arzana Kraja. Qendra Kinematografike e Kosovës ka thënë përmes një postimi në rrjetin social Facebook...
SiteLock