Home Tags Recension

Tag: recension

Depresioni i shkaktuar nga pandemia ka mbaruar. Recensioni i pandemisë sapo...

Ekziston një rrëfim i drejtpërdrejtë për ekonominë në vitin 2020: Bota u mbyll në pranverë për shkak të pandemisë së koronavirusit, duke shkaktuar një...

Peripecitë e një qeni në ambientet urbane

(Shaip Grabovci, “Aventurat e Dejzit” botoi Shtëpia Botuese “Fad” Prishtinë 2020 Nga Fatmire Duraku Romani me i ri për fëmijë ''Aventurat e Dejzit'' i autorit Shaip...

COVID-19 e zhyt Australinë në recesion

Pandemia Corona godet rëndë ekonominë e Australisë. Në tremujorin e dytë ekonomia ra më fort se kurrë dhe vendi ra në recesion. Si rezultat...

Përhapja e koronavirusit mund të shkaktojë recesion në ekonominë globale

Në shumë vende të botës, vazhdojnë raportimet për raste të reja të të infektuarve me koronavirusin e ri, ndërsa bota po përgatitet për një...
SiteLock