Home Tags Real madrit

Tag: real madrit

Real Madrid i gatshëm të rinovojnë kontratën me Ramos, pa ulje...

Real Madrid do të rinovojë kontratën me kapitenin e tyre dhe si duket do të pranojnë kushtet e tij lidhur me pagën. Sipas “El Chiringuito”,...

Real Madridi fiton vetëm një pikë në Elche

Real Madridi ka fituar një pikë në stadiumin "Manuel Martínez Valero", duke luajtur baras (1:1) me Elche-n, në kuadër të javës së 16-të të...

​La Liga sjell ndeshjen Real Madrid-Atletico Madrid

La Liga spanjolle rikthehet sot me disa ndeshje interesante, ku ndër përballjet më të mira do të jetë ajo mes Real Madrid e Atletico...

Zidane: Nuk do jem kurrë një Ferguson për Los Blancos

Dy fitoret radhazi ndaj Sevillas në La Liga dhe Borussia Moenchengladbach në Champions sukses që i siguroi jo vetëm kualifikimin por edhe vendin e...

Trajneri i Francës, Deschamps: Do vendosë Pogba, jo agjenti

Trajneri i Francës, Didier Deschamps ka komentuar situatën e mesfushorit Paul Pogba. Agjenti i francezit, Mino Raiola theksoi se koha e lojtarit me Manchester Unitedin...

Real Madrid vihet në kontakt me pasuesin e Zidan

‘Los Blancos’ kanë qenë në kontakt me argjentinasin, për t’ia besuar skuadrën në rast largimi të Zinedine Zidane, raportojnë mediet në Spanjë. Presioni në trajnerin...

​Mësohet emri favorit që pritet të zëvendësojë Zidanin te Real Madridi

Mauricio Pochettino është favoriti për të marrë përsipër vendin e Zinedine Zidane, me bosin e Real Madridit nën presion pasi humbi ndaj Shakhtarit të...

Perezin e këshillojnë të blejë Lionel Mesin, do të jetë goditja...

Presidenti i Realit të Madridit, Florentino Perez, i ka përmbushur objektivat e tij në krye të klubit “mbretëror”, duke fituar shumë tituj në Spanjë...

Conte në telashe serioze para sfidës me Real Madridin

Trajneri i Interit Antonio Conte po kalon nëpër një periudhë shumë të vështirë për shkak të rezultateve negative në ndeshjet e fundit, përcjell KosovaPress. Tekniku...

Modric tregon se sa i rëndësishëm ishte Ronaldo për Realin

Luka Modric është rrëfyer në një intervistë për “FourFourTwo”. Ai ka zbuluar shumë gjëra për karrierën në Real Madrid. Natyrisht, nuk kishte se si të mos...
SiteLock