Home Tags Ramazan

Tag: ramazan

VIDEO/ Nesër nis muaji i Ramazanit, kreu i KMSH: Në këto...

Nesër fillon muaji i Ramazanit për të gjithë botën myslimane. Gjatë këtij muajit të bekuar (30 ditë), besimtarët myslimanë mbajnë agjërim, një nga 5...

Në Ramazan shejtanët lidhen, por njëri shpëtoi pa u lidhur me...

Nga Romeo Karaj Pergjate muajit të shenjte të Ramazanit shejtanet lidhen, por si duket njeri prej tyre ka shpetuar pa u lidhur dhe me armen...

Nis muaji i Ramazanit/ Imami Ahmed Kalaja: Marrja e vaksinës gjatë...

Sot nisi muaji i shenjtë i Ramazanit, ku besimtarët myslimanë nisin agjërimin. Për të dytin vit radhazi nën masat kufizuese të pandemisë, Imami i...

Rama në xhaminë e Et’hemBeut: Me orën e re policore do...

Në ditën e nisjes së muajit të Ramazanit, kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një vizitë në xhaminë e “Et’hem Beut” në Tiranë. I shoqëruar nga...

Nga Ruçi tek Veliaj e Soreca/ Urimet për muajin e Ramazanit:...

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, ka uruar sot besimtarët myslimanë me rastin e fillimit të muajit të bekuar të Ramazanit. Ruçi uron agjërim të...

Marrja e vaksinës gjatë Ramazanit nuk e prish agjërimin, thonë mjekët...

Mjekët kryesorë myslimanë u kanë kërkuar njerëzve që edhe gjatë muajit Ramazan të marrin vaksinën Covid-19, duke theksuar se injeksioni nuk e prish agjërimin...

Muaji i Ramazanit sjell lehtësimin e masave, Rama: Kemi diskutuar që...

Muaji i Ramazanit mund të sjellë edhe lehtësimin e masave anti-COVID, duke ulur orarin e kufizimit të lëvizjes. Kryeministri Edi Rama në emisionin “Log” tha...
SiteLock