Sunday, January 29, 2023
Home Tags Qeveri

Tag: qeveri

Shpëtim Nazarko: Kriminale të vendosësh në poste publike ish-bashkëpunëtorë të Sigurimit

Analisti Shpëtim Nazarko ka fajësuar klasën politike dhe kryetarët e tre partive kryesore në vend, Edi Rama, Sali Berisha dhe Ilir Meta, në lidhje...

Fatos Lubonja kundër hapjes së dosjeve: Gjueti shtrigash kundër Ilir Metës

Analisti Fatos Lubonja dhe i burgosur politik në diktaturë tha se ligji për hapjen e dosjeve ka një problem të madh dhe krijon shqetësim...

Yuri Kim: Shqipëria ka një reputacion të keq. Udhëheqësit duhet të...

Ambasadorja amerikane Yuri Kim shprehet se Shqipëria ka reputacion të keq sa i përket krimit të organizuar. Në intervistën e saj për “Opinion”, thotë...

Presidenti i shqetësuar për ekonominë e familjeve shqiptare: Monitorimi i çmimeve...

Presidenti Meta përmes një shënimi në Facebook ka ndarë shqetësimin e tij për ekonominë e familjeve shqiptare. "Në vazhdimësi kam shprehur shqetësimet në lidhje me...

Ndarja në “dysh” a në “tresh” i shërben atij që qeveris

Nga Grida Duma Arti është forma më e lartë e politikës! Veprat e mëdha artistike janë po aq dhe mjeshtëri e plotë e ideologjisë politike....

Rrëzimi i qeverisë dhe shkarkimi i kryeparlamentarit, tre skenarët që mund...

Janë tre skenarë të mundshëm për dhënien fund të krizës politike njëmujore në Mal të Zi, e cila kulmoi në katër ditët e fundit...

VIDEO/ Braçe-qeverisë: Kamionat me perime po kthehen nga Serbia, hapni telefonat,...

Erion Braçe ka publikuar një video kku i drejtohet qeverië në lidhj me problematikën që ekssportuesit e vendit tonë hasin në Serbi. Braçe bën...

Gjermania do të pranojë 400 mijë punëtorë të kualifikuar në vit

Qeveria e re gjermane mban të njëjtën qasje me paraardhësen sa i takon pranimit të punonjësve të kualifikuar. Në përpjekje për të zbutur plakjen...

Pas non gratës amerikane për Berishën dhe prej superskandaleve të...

Nga Skënder Kapiti Janë të destinuara që të dështojnë përpjekjet dëshpëruese mediatike dhe mashtrimpublike të kualicionit të trinomit të korrupsionit Rama-Meta-Berisha kundër  SHBA-ve dhe Bashës. Po...

Skandali i publikimit të pagave/ Reagon qeveria: Nuk ka dalë nga...

Qeveria ka reaguar për skandalin e publikimit të pagave të mbi 630 shqiptarëve që punojnë në sektorin publik e privat. Qeveria mohon që ky...
SiteLock