Thursday, February 9, 2023
Home Tags Qeveri e re

Tag: qeveri e re

Votohet qeveria e re e Kosovës, ja sa vota mori kundër...

Pak minuta më parë është votuar qeveria e re e Kosovës. Me 67 pro dhe 30 kundër dhe me asnjë abstenim Kuvendi i Kosovës...

Maqedonia e Veriut/ Nga java e ardhshme me qeveri të re

Deri në fund të javës pritet Maqedonia e Veriut të ketë Qeveri të re politike. Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi, për nesër, e shtunë...
SiteLock