Thursday, February 9, 2023
Home Tags Qen

Tag: qen

Durrës/ Shtypi qëllimisht qenin me makinë dhe u largua, Policia shpall...

Në lidhje me një video të publikuar në rrjetet sociale ku shihet që një mjet ka shtypur qëllimisht një kafshë (qen), dhe është larguar,...

Betimi

(fabul) Nga Ymer Nurkabul Ujk i murrmë karrierĕn nis, Si ministër i blektorisë. Dhe nën himnin me muzikë, Bën betimin politik. Kthetrat ve mbi kushtetutë: "Do të jem një ujk i...

FOTOT: Njihuni me qenin me…gjashtë këmbë

Skipper është një qenush i mrekullueshëm që ka ardhur në jetë disa javë më parë në një spital veteriner në Oklahoma City. Por fatkeqësisht asnjë...

Shtatë arsye pse pronarët e qenve janë të mrekullueshëm edhe në...

Ato janë kaq të lezetshme, por lidhja midis një burri dhe një qeni ka edhe përparësi të tjera. Disa studime shkencore kanë treguar se qentë...

Përse çdo qen i humbur gjithmonë kthehet në shtëpi, sado që...

Nuhatja e fuqishme dhe instinkti Kohë më parë në media është publikuar lajmi që një qen ka ecur pothuajse 100 kilometra deri në shtëpinë e...

Dy pastorë gjermanë, banorët më të rinj të Shtëpisë së Bardhë

Pasi nxori nga Shtëpia e Bardhë kundërshtarin e tij Donald Trump, Joe Biden duket se do të fusë të tjerë banorë: Champ dhe Major,...

Testi që zgjat 10 sekonda/ Gati qentë për të nuhatur personat...

Situata e koronavirusit ka sjellë shumë ndryshime në jetën e të gjithëve. Shumë biznese kanë ndryshuar mënyrën e tyre të funksionimit dhe janë bërë...

Pse qenushi juaj ju ndjek edhe në tualet?

Dashuria e një qeni nuk ka kufij. Edhe nëse kjo do të thotë, se qeni ju ndjek edhe në tualet. Mund të duket paksa...

Ushtria gjermane stërvit qentë detektivë për të gjurmuar Covid-19/ Ja si...

Bundeswehri gjerman në bashkëpunim me Universitetin e Mjekësisë Veterinare (TiHo) në Hanover po zhvillojnë në kundër të një projekti teste me dhjetë qenë. Qentë...

Zbuloni personalitetin tuaj bazuar në kafshën tuaj shtëpiake

Një studim i bërë në “Universitetin e Nevadës” ka treguar se kafsha shtëpiake, të cilën zgjidhni për ta mbajtur në shtëpi tregon shumë për personalitetin tuaj....
SiteLock