Tuesday, January 31, 2023
Home Tags Qemal stafa

Tag: qemal stafa

Fjalët e fundit të ‘Veronikut’ i filmit ‘Vendimi’, kur u dënua...

Memorie.al publikon disa dokumente të panjohura të nxjerra nga Arkivi Qendror i Shtetit në Tiranë (fondi i Luftës Antifashiste Nacionalçlirimtare dhe i ish-Komitetit Qendror...

Zbulohen dokumentet e panjohura për ‘spiunin’ i cili akuzohej se tregoi...

Memorie.al publikon disa dokumente të panjohura të nxjerra nga Arkivi Qendror i Shtetit në Tiranë (fondi i Luftës Antifashiste Nacionalçlirimtare dhe i ish-Komitetit Qendror...

Tre reagime si përgjigje ndaj çunakut që e kanë vendosur drejtor...

Përgjigje Ardit Bidos mbi përpjekjen e tij për të çmitizuar Heronjtë e Luftës Antifashiste Nacionalçlirimtare. Reagime nga Paskal Milo, Xhevdet Shehu, dhe Jorgo Mandili. Qemal...

‘Qemal Stafa nuk është hero’, reagon Braçe: Kultura e delegjitimimit të...

Zv. kryeministri, Erion Braçe, me anë të një postimi në rrjetin social ka kërkuar dorëheqjen e menjëhershme të drejtorit të Arkivave Shqiptare, Ardit Bido. Ky...

Pulovra e larë me gjak dhe violina e Qemal Stafës

Nga Roland Qafoku Kjo është pulovra orgjinale e larë me gjak që Qemal Stafa mbante në trup në momentin kur u qëllua për vdekje të...

Qemal Stafa u vra në betejë, e vranë në kurth apo...

Përgatiti, Albert Z. ZHOLI (Me rastin e 101-vjetorit të lindjes) Sot mbushen plot 101 vjet nga lindja e një prej heronjve të popullit nga më të...

Programi “Mbresa 2021”, me nxënësit në muzeun “Shtëpia me gjethe”

Nxënësit e gjimnazit "Qemal Stafa" u bënë pjesë e programit edukativ "Mbresa 2021" organizuar nga muzeu kombëtar i përgjimeve "Shtëpia me gjethe", në Tiranë....

Ekspozita “Shiko nga afër”, me objekte të një koleksioni të rrallë

Ekspozita  “Shiko historinë nga afër” u çel në ambientet e gjimnazit “Qemal Stafa”, në Tiranë. Një ekspozitë me një koleksion të rrallë, që edhe...
SiteLock