Saturday, February 4, 2023
Home Tags Qazim mulleti

Tag: qazim mulleti

Ata që kërkojnë qimen te ‘Prefekti’ dhe nuk shohin traun-llum që...

Nga Ilir Metaj Kur sheh qimen dhe nuk vë re traun. Ose kur do të shohësh qimen dhe nuk do të vësh re traun. Është...

‘Gomari i Babatasit’ dhe hajvanët e politikës shqiptare

Nga Ilir Yzeiri Polemika që hapi rileximi i komedisë « Prefekti » të Besim Levonjës (1948) nga aktorët e Teatrit Kombëtar, na shfaqi edhe njëherë...
SiteLock